18 Декември, 2025

МРРБ прекрати поръчки за над 4 млрд. лв. на служебния кабинет

МРРБ прекрати поръчки за над 4 млрд. лв. на служебния кабинет

Обявените от Агенция „Пътна инфраструктура“ по време на служебното правителство с министър-председател Гълъб Донев обществени поръчки за около 4 млрд. лв. за текущ ремонт и поддръжка на пътищата у нас през следващите 4 г. са прекратени. Информацията е публично достъпна в ЦАИС ЕОП. Изключение е една обществена поръчка, влязла в сила преди 6 юни 2023 г., съобщиха от Министерството на регионалното развитие.

Назначеният от министъра на регионалното развитие и благоустройството Андрей Цеков одит на тръжните процедури приключи. Проверката установи, че и по 8-те обявени обществени поръчки за възлагане на нови договори за текущ ремонт и поддръжка са налице ограничителни критерии и изисквания, чрез които се създават предпоставки за незаконосъобразно, непрозрачно и неефективно разходване на публични средства.

В момента в спешен порядък се подготвят нови правила, по които ще се възложат нови обществени поръчки, така че да няма забавяне на дейностите. Целта е тръжните процедури да се проведат по прозрачни критерии, в ситуация на реална конкуренция и в защита на обществения интерес, допълват от ведомството. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Пеевски изпрати писмо до началника на НСО със запитване за охраната му

Пеевски изпрати писмо до началника на НСО със запитване за охраната му

Компетентният орган да се произнесе за това, дали има промяна в обстоятелствата, поради които е взето решението и налице ли е към сегашния момент конкретна заплаха.

Курсът е фиксиран и задължителен за всички: 1 евро = 1,95583 лв

Курсът е фиксиран и задължителен за всички: 1 евро = 1,95583 лв

По този начин на 1 януари 2026 г. автоматично ще бъдат превалутирани всички банкови сметки, кредити и депозити, без да е необходимо подаване на заявления или подписване на нови документи

Делян Пеевски: Наложи се да спасяваме Асен Василев.... Ще приема решението на комисията за охраната ми

Делян Пеевски: Наложи се да спасяваме Асен Василев.... Ще приема решението на комисията за охраната ми

"Положението е много тежко от падането на това правителство. Януари, февруари и следващите шест месеца ще са много тежки, виновни са ПП-ДБ", заяви той