Разликата в доходите между поколенията в Европа силно се е увеличила във вреда на младите и по въпроса няма адекватна политика. "Едно цяло поколение няма да може никога да се възстанови" - такива са мрачните заключение на Международния валутен фонд (МВФ). Той се позовава на проучване, чиито резултати бяха обявени днес.
От 2007 година средният дисбаланс в доходите в ЕС е останал относително стабилен. При анализ на данните обаче МВФ констатира, че тази привидна стабилност идва от две противоположни тенденции: приходите на младежите на възраст 18 - 24 години, които са се върнали на равнището си преди световната криза, са стагнирали.В същото време доходите на хората на 65 години и повече са се увеличили с 10% - благодарение на добрите и стабилни пенсии.
"За да се намали рискът младите да станат бедни и да страдат от свиване на доходите доживотно, най-важното е да се облекчи включването им на трудовия пазар", коментират експертите на МВФ.
Вашингтонската институция настоява за стимули за наемане на работа на млади хора, включващи намаляване на социалните вноски и данъчни кредити за хората с най-ниски доходи.
"Едно по-добро интегриране на младите на пазара на труда изисква подобряване и адаптиране на техните умения и познания", допълва Фондът.
Още от Свят
Бившият шеф на MI 6: Европа е в състояние на война с Русия
"Ясно виждаме някои много агресивни действия от страна на руснаците в различни европейски страни“, заявява Ричард Диърлав
Проф. Андрей Пионтковски: Ракетният шантаж на Путин ще доведе до...
Твърди се, че Доналд Тръмп се е срещнал с руския президент
Част от дроновете Shahed, изстрелвани от Русия срещу Украйна, се пренасочват обратно
95 други руски дрона вероятно са били отклонени от целите си чрез система за подмяна на сателитните координати, която се използва от дронове и ракети за навигация във въздушното пространство