Неизправен камион подпали пожари на три места край Велико Търново, включително край "Терем"
Две от огнищата са загасени, екипите на пожарната се борят с третото огнище - в района на Присовските завои и военния завод "Терем-Ивайло".
Неизправен тежкотоварен камион предизвика пожар на три места в района на Велико Търново и западния вход на Дебелец, съобщи БНТ с позоваване на кмета на Велико Търново Даниел Панов.
"Двете огнища в района на Дебелец са овладяни и локализирани - екипите на Регионална служба "Пожарна безопасност и защита на населението" реагираха моментално, на място има достатъчен брой пожарни автомобили и огнеборци, помагат доброволци от Дебелец, включена е и тежка верижна техника за просеки, осигурени са водоноски. На терен е и заместник-кметът на Велико Търново Георги Недев. Огънят е достигнал дворните пространства на две къщи в Дебелец, но е загасен, няма пострадали." - пояснява той.
Към момента екипите на пожарната се борят с третото огнище - в района на Присовските завои и военния завод "Терем-Ивайло". Ръководството на предприятието също е уведомено. Главният път Велико Търново-Гурково в района на Присовските завои е затворен. По случая е образувано досъдебно производство.
Още от България
Анкета: Успешни ли бяха първите 100 дни на кабинета "Радев"?
Изтекоха 100-те дни от управлението на кабинета на Румен Радев. Каква е оценката на гражданите за управлението му досега
Шишков: Предстои спиране на тока и водата в Баба Алино, издават се заповеди за събаряне
"230 са актовете за сгради, които нямат подробен устройствен план"
Ивайло Мирчев: Да каже Румен Радев коя олигархия точно е победена
Според него управленската програма на "Прогресивна България" свидетелства за точно обратното - прегрупирането на олигархията около новата власт