Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че убийството на върховния лидер на Иран аятолах Али Хаменей ще „сложи край на конфликта“ между двете държави.
„Това няма да ескалира конфликта, а ще му сложи край“, каза Нетаняху в интервю за Ей Би Си Нюз, когато беше попитан дали американският президент Доналд Тръмп е наложил вето на израелски план за убийството на Хаменей, поради опасения, че това ще засили конфронтацията с Техеран.
„Вечната война“ е това, което иска Иран, и те ни водят до ръба на ядрена война“, заяви Нетаняху. „Всъщност това, което прави Израел, е да предотврати това, да сложи край на тази агресия. Можем да го направим само като се изправим срещу силите на злото.“ , пише БГНЕС.
По-рано служител на американската администрация заяви, че президентът на САЩ Доналд Тръмп е против израелски план за убийство на иранския върховен лидер аятолах Али Хаменей.
"Разбрахме, че израелците са имали планове да поразят върховния лидер на Иран. Президентът Тръмп беше против и ние казахме на израелците да не го правят", каза американският служител, говорейки при условие за анонимност. |


Коментари (0)