27 Февруари, 2026

Костадин Ангелов: Това, което виждаме е онова, което може да даде нашата здравна система

Костадин Ангелов: Това, което виждаме е онова, което може да даде нашата здравна система

Костадин Ангелов

Започва атаката на човечеството срещу коронавируса, заяви той

"Това, което виждаме е онова, което може да даде нашата здравна система", заяви пред БНТ министърът на здравеопазването проф. Костадин Ангелов.

"Направихме затварянето навреме. Можеше да го направим по-рано, но го отложихме защото заболеваемостта беше ниска. Нашият план за увеличаване строгостта на мерките беше за заболеваемост не по-ниска от 600 на 100 хиляди", каза той.

"Откакто е започнала кризата говорим за лична отговорност, иначе няма да стигнем до никъде", коментира министърът.

"Здравето няма цена, всеки български гражданин трябва да има същия достъп до ваксини както всеки друг гражданин на страна от ЕС", каза проф. Ангелов.

По думите му, не е имало смисъл да се записва в закона, че ваксинацията ще бъде "доброволна и безплатна".

"Няма смисъл да се търсят политически дивиденти в този момент", призова той политиците.

"Започва атаката на човечеството срещу коронавипруса, благодарение на ваксината ще го победим", обяви проф. Ангелов.

Министърът обясни, че разрешението от Европейската агенция по лекарствата гарантира, че ваксината е безопасна и ефективна.

Сподели:

Коментари (0)

Обявиха реорганизацията на движение на 3-ти март в София

Обявиха реорганизацията на движение на 3-ти март в София

Столична община излезе и с конкретна информация къде ще бъде възможно да се движат превозни средства

Разград, Търговище и Габрово с нови областни директори на МВР

Разград, Търговище и Габрово с нови областни директори на МВР

Новите назначени са по решение на вътрешния министър Емил Дечев, който вече е издал съответните заповеди

Трайчо Трайков: Високите сметки за ток се дължат на нарасналото потребление

Трайчо Трайков: Високите сметки за ток се дължат на нарасналото потребление

Във всяко от електроразпределителните дружества са подадени около  6-7 хиляди жалби - при около „10-20-30 жалби“ е установено, че са основателни