На Запад се правят някакви коалиции, стискат си ръцете и тръгват. Най-важното е доверието, че ще вървят заедно в тази посока. Гражданите ги следят и натискат в тази посока. Но у нас тази връзка не съществува. Партиите нямат нужда да комуникират с гражданите. Създава се някакъв дневен ред, но той не е свързан с обществените нагласи, а само е извлечен от тях. Това коментира пред ТВ „Европа“ бившият външен министър Даниел Митов.
Голямата разделителна линия у нас идва по линия ГЕРБ и антиГЕРБ, Борисов и антиБорисов. Общият знаменател е ЕНП и целият разговор е как се отнасяме един от други, след като сме членове на ЕНП, но разговорът е изкуствен, посочи Митов.
По неговите думи големият проблем у нас е, че не успяваме да различим несъвършеното приятелство от смъртоносния враг.
За мен идването на власт на една фашизирана национал-социалистическа партия, начело с Нинова, свързана с Кремъл, е нещо ужасяващо. Всичко останало е вариант да се движи България в рамките на нашата стратегическа парадигма, която ни води към цивилизация, нормалност, честни избори, работещи институции. Разбирам, че това са тежки битки, трудни разговори. Има разбира се много натрупани грешки, включително и при управлението и на ГЕРБ. Важно е обаче да се възстановява доверието – това е големият проблем. Условно, лидерите в дясно са натрупали лични разочарования един от друг, това се случва когато имате обща история. Това може да са несъвършени приятелства, но по-важно е да разпознаваме смъртоносния враг, категоричен бе бившият външен министър.
Още от България
Главчев към РСМ: Въпросът с евроинтеграцията е решен, няма тема за разговор
"Може да съм избран по домова книга, но аз не съм домоуправител, а Министерският съвет не е домсъвет"
Йордан Цонев: Санитарен кордон от партия, която чрез ала-бала прави процентите си от 8 на 26? Не!
Той отхвърли обвиненията в изборни нарушения - партията е имала 30 листи, всяка от които е провеждала средно по пет събития на ден
Ахмети в Швейцария: Без албанците Северна Македония няма бъдеще
Той предупреди и за опасността от руско влияние в Северна Македония.