28 Март, 2026

Обявена е обществена поръчка за събаряне на незаконните сгради в "Росенец"

Обявена е обществена поръчка за събаряне на незаконните сгради в "Росенец"


Обявена е обществена поръчка за събарянето на незаконно строителство на сгради в лесопарка "Росенец" край Бургас. Заповедта е на Областния управител на Бургаска област проф. Мария Нейкова. Става въпрос за незаконна триетажна масивна сграда и преместваем обект за охрана, съобщиха от пресцентъра на областната администрация. От там посочиха, че двата обекта се намират в местността "Отманли" в лесопарка.

Обществената поръчка се финансира от бюджета на Областна администрация-Бургас. Това стана възможно след като Министерският съвет отпусна необходимите средства за събаряне на двете незаконни постройки, предизвикали широк обществен интерес в парка "Росенец". Двете постройки, за които са предвидени средствата за събаряне, са вече с влезли в сила заповеди на ресорния заместник-кмет на Община Бургас.

Областният управител Нейкова е посочила, че се спазват законовоустановените процедури и че е дошъл моментът на конкретните действия.

За всички констатирани нарушения Областна администрация - Бургас в най-кратки срокове ще уведоми Община Бургас за предприемане на мерки на основание чл.195 от Закона за устройство на територията. Експертите на Областна администрация Бургас продължават проверките за състоянието на държавните имоти и ще се подхожда безкомпромисно спрямо нарушителите съгласно разписаните законови разпоредби, добавиха от пресцентъра на областната администрация.
Сподели:

Коментари (0)

Времето се обръща: дъжд, гръмотевици и застудяване в края на март

Времето се обръща: дъжд, гръмотевици и застудяване в края на март

Времето в България рязко се променя – след кратко сутрешно затишие идват дъжд, гръмотевици и застудяване. Средиземноморски циклон носи нестабилност, валежи и понижение на температурите в цялата страна.

Гюров: Щаб в Министерския съвет ще следи цените на електроенергията и храните

Гюров: Щаб в Министерския съвет ще следи цените на електроенергията и храните

На този етап няма недостиг на определени продукти – горива или хранителни продукти, посочи

Йотова отказа коментар за становището на Съда на ЕС по казуса с остраняването на Гюров от БНБ

Йотова отказа коментар за становището на Съда на ЕС по казуса с остраняването на Гюров от БНБ

Становище на генералния адвокат към СЕС Николас Емилио сочи, че Законът за БНБ не влиза в противоречие с правото на ЕС, което поставя под силна юридическа рамка решението на БНБ да освободи Андрей Гюров от поста подуправител.