10 Април, 2026

Плевнелиев: Радев е проект на дълбоката държава, около него са само агенти на ДС

Плевнелиев: Радев е проект на дълбоката държава, около него са само агенти на ДС

Росен Плевнелиев


„Радев е  проект на дълбоката държава. Около него има само агенти на „Държавна сигурност”. Стратегическият му съвет се управлява от агент на „Държавна сигурност” с прякор Майстора, каза пред Нова телевизия президентът от 2012 г. до 2017 година Росен Плевнелиев.

„Дълбоката държава винаги в България се е изразявала от връзките на комунистическите тайни служби с Москва. Големият шок в парламента на проевропейските сили дойде тогава, когато видяха абсолютното взаимодействие между Радев, главния прокурор, службите, „Възраждане” и БСП", допълни Плевнелиев.

По повод излизането на Радев от пленарна зала след гласуването на кабинета „Денков-Габриел” и начина, по който връчи проучвателния мандат на Денков, Плевнелиев коментира така: 

„На президента не му прави чест да излезе по време на химна или да не подаде ръка на Денков. Тази безсмислена война не отива на един държавен глава. През тези 6 години той неведнъж наруши Конституцията”.

„Москва иска да постигне 2 неща със своята тежка дълбока хибридна операция в България. Първо, да бъдем отклонени от всякаква форма на европейска интеграция. Второ, България трябва да не бъде допусната да бъде партньор на демократичния свят – говоря за войната в Украйна”, каза още Росен Плевнелиев.

По думите му между ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ няма коалиция, но има единодействие. „Донякъде отдаваме този резултат на нашите усилия на контактната група”, поясни президентът.
Сподели:

Коментари (0)

Списъци, пари и документи на мъртви души: МВР разби схема за купуване на гласове в Монтана

Списъци, пари и документи на мъртви души: МВР разби схема за купуване на гласове в Монтана

Операции за противодействие на купуването на гласове се извършват в цялата страна преди предсрочните парламентарни избори

Планирана ротация на американски военнослужещи на полигон „Ново село“

Планирана ротация на американски военнослужещи на полигон „Ново село“

Общо 625 военнослужещи ще пристигнат на летище Варна, откъдето ще бъдат транспортирани до съвместното българо-американско съоръжение на Учебен полигон „Ново село“

Облаци и дъжд, в планините на места ще превалява сняг

Облаци и дъжд, в планините на места ще превалява сняг

Максималните температури ще бъдат между 10° и 15°, в София – около 10°.