Грешка беше на Румен Радев да бъде дадена възможността да води българската делегация на срещата на върха на НАТО във Вашингтон. Формирането на външната и отбранителната политика е
конституционна отговорност на правителството,
не на президента.
Радев за пореден път показа, че се дистанцира от Алианса. Така той постъпи и на пролетната сесия на Парламентарната асамблея на НАТО в България. Тогава предпочете компанията на Виктор Орбан пред Алианса.
С това си действие Румен Радев се държи като лидер на бъдещ политически проект, но не и като президент, олицетворяващ единството на нацията.
Във Вашингтон срещата на НАТО ще мине и без Радев. Отсъствието му няма да направи впечатление на никого. Така, както и неговото евентуално присъствие никого нямаше да впечатли, защото
Радев е страхлив
и няма да посмее да застане в Америка против Алианса и против подкрепата за Украйна. За сметка на това можем да очакваме негови паралелни включвания от София или друга държава, докато тече срещата на НАТО във Вашингтон.
Може би този път Радев ще предпочете компанията на Вучич?
Или пък ще осъществи азиатско пътуване, в опит да демонстрира диверсификация и многовекторен подход във външната политика. Основна теза на бъдещ политически проект.
Скоро май не е ходил към Китай... (5 години)...
И Виетнам не е за изпускане.
А защо не намине и към Индия?
От Азия ще може да говори за мир и хармония и да обещава големи бизнес инвестиции както му е удобно.
Унгария и Сърбия са много напред с материала по отношение на китайското проникване. А Радев какво е направил? Ето му повод да се опита да навакса.
Още от България
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит
Ураганен вятър преобърна ТИР на подбалканския път при Сливен
Пострада голям супермаркет в града, навесът за колички е бил отнесен
Зафиров: БСП е подложена на изпитание, няма да сме изтривалка на нечистоплътни интереси
Младите хора са моралният компас