Скандал по Нова ТВ между маскиран „анализатор“ на Румен Радев и Харизанов, обиждаха се на „зависим“ и „лъжец“
Истински словесен рунд се разрази по Нова ТВ между Георги Харизанов и усилено налагания по някои медии през последните месеци Слави Василев, представян като политолог и анализатор.
Василев обяви безапелационно, че президентските избори са предрешени, а Румен Радев е категоричният победител. Нямало други варианти. Според него в бъдеще парламент ГЕРБ могат да си партнират само с ДПС, но гласовете няма да им стигнат. ГЕРБ и ДПС стояли реално и зад кандидатурата на проф. Анастас Герджиков, а той се гънел по студиата и се чудел какво да отговаря.
Георги Харизанов опонира, че ситуацията е доста динамична и е трудно да се прогнозират бъдещи политически конфигурации за подкрепа на правителство.
Не вярвам, че след изборите БСП, „Има такъв народ“, „Демократична България“ и „Продължаваме промяната“ ще се съберат в коалиционно правителство. Между тях има високо ниво на непоносимост и не виждам защо трябва отново да бъдат препакетирани, заяви Харизанов. Той припомни, че партията на Трифонов нарича Петков мошеник и подаде сигнала срещу него за канадското му гражданство. От друга страна напрежение има и в средите на ДБ. Хората на ДСБ са зад Лозан Панов, а Христо Иванов настоява да се подкрепи Румен Радев. Недоверието между тези партии е изключително голямо, твърди Харизанов. Според него некоректно е Слави Василев да твърди, че проф. Герджиков е кандидатура на ГЕРБ, а да забравя удобно, че Корнелия Нинова вкара за ръчичка Радев в Политиката, а витцето му Йтова е член на БСП.
Той опонира на Слави Василев, че когато пакетира ДПС с ГЕРБ да не забравя, че хората на Доган избраха на миналите избори Румен Радев, а самият Василев до скоро е бил член на президентската администрация, формирана с подкрепата на Движението. Представяният за политолог се изнерви и обвини Харизанов, че гъне, защото е зависим от ГЕРБ и Борисов. Харизанов го контрира с думите: „Вие сте лъжец!“ А после попита водещия Николаев, дали го вижда като човек който се гъне.
Ефирното време спря словесната престрелка, но според водещите, тя е продължила и извън студиото.
През последните месеци Слави Василев усилено е налаган като уж като независим политолог, но пристрастието му към БСП, Румен Радев и ДС трудно може да бъде прикрито. Всъщност Василев бе част от първия инициативен комитет, издигнал Радев за президент преди пет години. По-късно стана щатен член на администрацията му. Баща му известният приватизатор по времето на СДС и Иван Костов Васил Василев е изключително близък до Румен Радев, подслони в свои офиси телевизията на БСП, а сега е член на новия инициативен комитет, който предлага настоящия президент за втори мандат.
Още от България
8 дни всички абонати на ТЕЦ „София“ няма да имат топла вода
От там добавят, че дейностите са част от програмата за профилактика на основните съоръжения и са насочени към поддържане и повишаване на сигурността и ефективността на топлоснабдяването.
БНБ пуска сребърна монета „Преображенски манастир“
Цената на монетата при пускане в обращение е 132 евро (258.17 лева). Тиражът ѝ е 5 хиляди броя и ще може да бъде закупена от 3 август, понеделник.
Кой да обясни на другаря Зарков, че в България фашизмът идва след 9-ти септември 1944, няма и капитализъм, а олигархизъм
Лидерът на БСП подскачаше на Бузлуджа в подкрепа на Илияна Йотова, но нейния патрон Радев закопа столетницата под бариера