25 Март, 2026

Арестуваха убиеца от Сърбия, причинил смъртта на 8 души

Арестуваха убиеца от Сърбия, причинил смъртта на 8 души

Урош Б., снимка: Instagram

21-годишният убиец на 8 души в сръбската община Младеновац Урош Б. е арестуван, съобщи РТС. Той е заловен недалеч от Крагуевац.

Милан Прокич, един от жителите на село Дубона, каза пред РТС, че е чул изстрели при залавянето му.

Вестник "Курир" твърди, че Урош Б. е публикувал своя снимка в Инстаграм по време на преследването.

БГНЕС припомня, че Над 600 служители на Министерството на вътрешните работи, както и антитерористичен отряд, участваха в издирването на заподозрения за стрелбата в община Младеновац край Белград.

По данни на националната телевизия тази нощ са били убити 8 души, а 13 са били ранени. За убийството е заподозрян 21-годишният Урош Б., който е стрелял с автоматично оръжие от автомобил в движение. Смята се, че младият мъж е влязъл в спор с полицай на неговата възраст в двора на местно училище. След това заподозреният е взел огнестрелно оръжие от дома си и е застрелял "нарушителя" и сестра му. Беглецът е продължил да стреля в съседното село Шепшин.

Селата Дубона и Шепшин се намират в община Младеновац, която е част от столичния район.

Както РТС е научила, бащата на заподозрения за нападението е военен.

Министерството на здравеопазването се обърна към гражданите с призив за кръводаряване за ранените при стрелбата, станала снощи в Младеновац.

Както РТС е научила, бащата на заподозрения за нападението е военен. Според местните той е известен като проблемен. По неофициални данни, в колата до него е имало още двама мъже.

Сподели:

Коментари (0)

ВУС поразиха и руския боен ледоразбивач „Пурга“

ВУС поразиха и руския боен ледоразбивач „Пурга“

Корабът, който изпълнява функциите на ледоразбивач и на военен кораб, се е намирал във Виборгския корабостроителен завод по време на удара

Financial Times: Рюте притесни Европа с подкрепата си за войната на Тръмп в Иран

Financial Times: Рюте притесни Европа с подкрепата си за войната на Тръмп в Иран

„Съвсем логично е европейските страни да се нуждаят от две седмици, за да постигнат съгласие по този въпрос“, заяви Генералният секретар на НАТО, визирайки искането на американския президент съюзниците от НАТО да се присъединят към армада, за ескортиране на кораби през Ормузкия проток, който Иран е блокирал

Боян Радойков: Когато на оферта за мир се отговаря с ракети - очевидно не е още време за преговори

Боян Радойков: Когато на оферта за мир се отговаря с ракети - очевидно не е още време за преговори

По думите му на Тръмп вече никой не вярва - нито в Европа, нито в Русия или Китай, а действията му се възприемат като по-широка политическа стратегия