САЩ призовават Техеран незабавно да освободи кораба
Военноморските сили на Иран задържаха в петролен танкер в Оманския залив, плаващ под флага на Маршаловите острови. Това съобщи Централното командване на ВМС на САЩ (CENTCOM) в Twitter.
САЩ наблюдават активно ситуацията и призовават иранските власти "незабавно да освободят петролния танкер", тъй като това "нарушава международното право и уврежда регионалната сигурност и стабилност".
ВМС на Иран потвърдиха арестуването на кораба. „След сблъсък на неизвестен танкер с ирански кораб в Персийския залив, който доведе до смъртта на двама членове на иранския екипаж, ...танкерът беше задържан в Оманския залив“, се казва в изявление на иранския военен флот. /БГНЕС
Още от Свят
Путин нахъсва руснаците: Западът жертва Украйна в брутална война срещу Русия
Пред конгреса на „Единна Русия“ руският президент обяви, че Киев бяга по цялата линия на фронта и затова прибягва до саботажи, докато Москва има ресурси да устои на всеки натиск
Шок във Варшава: Качински поиска да бъде спряна Украйна по пътя към ЕС
Конфликтът отразява колко много се е променила полската дискусия за Украйна, отбелязва Financial Times
„Ключът към ключалката“: Риженко предсказа какво ще се случи с Кинбърнската коса
Бившият капитан обяснява защо е толкова важно косата да бъде отново под украински контрол