24 Ноември, 2024

​Плевнелиев към политиците: Стига партизанщина, време е за смирение и работа

​Плевнелиев към политиците: Стига партизанщина, време е за смирение и работа

България се нуждае от реформи, а не от противопоставяне между политиците. Надявам се оттук нататък да виждаме много повече смисъл и много по-малко партизански подход, агресия и противопоставяне. Нямаме нужда от повече месии, трябва да работим за силни институции, които са способни да генерират еднакви правила за всички". Това заяви президентът Росен Плевнелиев пред сънародниците ни в Женева.

Той е изразил оптимизъм по това скоро България да има стабилно правителство и партиите в него да се разберат не кой да заеме един или друг пост, а какво важно и смислено да бъде свършено за страната.

Рецептата за успех на България днес е реформи, смирение и много работа. Политиците трябва да обещаят пет неща и да ги изпълнят, защото това създава доверие“. С тези думи той е отговорил на най-често задавания въпрос по време на срещата му с представителите на българската общност в Женева, а именно ще има ли скоро страната ни стабилно правителство и какво се случва днес в България, съобщиха от прессекретариата на държавния глава.

Президентът е посочил, че българите в Швейцария са най-добрите посланици на страната ни, тъй като с техните умения и труд, всеки ден работят за утвърждаване името на България.

"Истината е, че България е една много красива държава, с огромен потенциал, но не успяваме достатъчно добре да го разгърнем. На прав път сме, но можем и повече и по-бързо, можем и да сме по-ефективни", е коментирал още държавният глава пред българските граждани в Женева.

Сподели:

Станислав Балабанов, ИТН: Не сме готови да подкрепим Атанас Атанасов

Балабанов присмя на резервите на ДБ, че при управление с „Възраждане“ Путин ще подчини България

Слънчево и малко по-топло

Атмосферното налягане още ще се повиши и ще бъде значително по-високо от средното за месеца.

Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш

Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит