29 Март, 2026

Бареков сам войн - отказа се от своите в БДЦ

Бареков сам войн - отказа се от своите в БДЦ

"Оттеглям подкрепата си от БДЦ", обяви лидерът на "България без цензура" Николай Бареков.

"Не може хора, които са влезли в парламента с моето име, да гласуват ГДБОП да се върне в ръцете на Цветан Цветанов и да подкрепят изземването на парите за пенсии на хората.

Не оттеглям подкрепата си обаче от депутатите, които гласуваха "против" тези предложения. Ще стоя зад тях, докато те са опозиция в този парламент", добави той. 

Бареков обясни, че оставя на шестимата депутати от „България без цензура" решението дали да стоят в една група с БДЦ. 

Според него, групата е трябвало да гласува с "въздържал се" за промените в Закона за МВР: 

Бареков смята, че подкрепилите идеята са били под натиск, за да не се казва, че предложението е минало само с гласовете на ГЕРБ и ДПС. 

"Реформаторският блок, който сега се опитва да се изкара като истинска опозция, вчера послужи като параван на срамната коалиция между ГЕРБ и ДПС. Писна ми от маскарада в държавата, който се развива в последните години", каза още Бареков. 

По думите му догодина България ще е във финансов колапс и освен че ще са разочаровани от това управление, хората няма да имат и пенсии: 

"Затова приветствам поведението на Радан Кънев и смятам, че той някак си ми подаде ръка, като написа в блога си, че трима от хората на Ковачки са подкрепили пенсионните промени. Подавам ръка на Радан Кънев, ако иска да я приеме", каза още Бареков. 

Той беше категоричен, че ще остане в опозиция на правителството на Борисов: 

"За мен то е изчерпано. Смятам, че през 2015 г. хора като Радан Кънев и като мен трябва да се организираме и да създадем опозиционен блок, който да заложи в политиката си извършването на тежки реформи и спирането на политическата корупция. Трябва да помислим за нещо, което да е срещу статуквото".

Сподели:

Коментари (0)

Жената, която намушка четирима:  Престъплението го направих в интерес на обществото.  Не харесвам германци

Жената, която намушка четирима: Престъплението го направих в интерес на обществото. Не харесвам германци

"Опитаха да ме нападнат в магазина, в който нападнах аз. Години по-рано ме нападнаха там с нож пред камерите и полицията не направи нищо. Съдебната система не е свършила своята работа спрямо мен“, заяви тя

Трайчо Трайков с рекорд! Подписал 160 допълнителни споразумения по енергийни мерки от ПГУ

Трайчо Трайков с рекорд! Подписал 160 допълнителни споразумения по енергийни мерки от ПГУ

По думите му подписаните анекси осигуряват допълнително технологично време за изпълнение, отчитане и разплащане на проектите, без да се компрометират целите на ПВУ

Ралица Асенова погреба в Петроханския балкан символично шестимата убити рейнджъри

Ралица Асенова погреба в Петроханския балкан символично шестимата убити рейнджъри

На дървена табела са изписани имената на Ники, Иво, Ивей, Пламен, Дечо, Сашо и верните им кучета Дурин и Один