7 Декември, 2025

Държавният глава Росен Плевнелиев получи "Звездата на Румъния"

Държавният глава Росен Плевнелиев получи "Звездата на Румъния"

Държавният глава Росен Плевнелиев беше удостоен от президента на Румъния Клаус Йоханис с най-високото държавно отличие на страната „Звездата на Румъния“. Президентът Плевнелиев получи ордена за приноса му за развитието на демокрацията, просперитета и регионалната сигурност, както и за насърчаването на сътрудничеството и приятелските отношения между България и Румъния, съобщава пресцентърът на държавния глава.

На „Дондуков“ 2 двамата президенти разговаряха „на 4 очи“ преди пленарните разговори на официалните делегации на България и Румъния.

По-рано румънският президент беше посрещнат с официална церемония от държавния глава Росен Плевнелиев, с което започна двудневното му официално посещение у нас.

Сподели:

Коментари (0)

Мартин Димитров: И новият бюджет води към катастрофа

Мартин Димитров: И новият бюджет води към катастрофа

"Правителството планира да вземе около 10 млрд. евро заеми през 2026 г., голяма част от които ще се налеят в икономиката и това ще доведе да засилено потребление и нарастване на инфлацията, тоест на цените. Средно на ден ще взимат 53,5 милиона лева заеми през 2026 г." 

Делян Добрев: В новия бюджет е отразено всичко, което иска протестът

Делян Добрев: В новия бюджет е отразено всичко, което иска протестът

Той подчерта, че за новия бюджет е постигнат изненадващ синхрон между работодатели и синдикати: „Всички промени са подкрепени както от работодателите, така и от синдикатите. Няма никой в тази държава, който е на институционално ниво и да е против този бюджет.“ 

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

„Напрежението през последната година не е спадало, но моето усилие беше тези процеси да протичат в рамките на НС“