25 Юни, 2026

Огнян Минчев: Кери показа на путиноидите, че е у нас не заради шистовия газ*

Огнян Минчев: Кери показа на путиноидите, че е у нас не заради шистовия газ*

"На Путиновото лоби не му харесва, че Джон Кери е бил у нас. На тях и другите представители на Европа и Америка не им харесват. Харесва им Милер да идва в София и Орешко да го води на преговори в хотел "Берлин". Това написа на страницата си във Фейсбук политологът Огнян Минчев, коментирайки реакциите от вчерашната визита на държавния секретар Джон Кери, който се срещна с първите мъже в държавата.

"Има българска традиция представителите на мощни чужди държави да бъдат посрещани по-раболепно от другите. Знаете ли кой създаде тази традиция - сетихте се, прогресивните сили. Имаше навремето един виц - мляс, мляс, цунк, цунк, що е то? Посрещане на съветска делегация на аерогара София. Не съм забелязал вчера някой да практикува тази унизителна традиция. В публичните позиции имаше ясно заявен българския интерес. Включително и по въпроса за т.нар. шистов газ. Путиноидите в аванс вдигаха шум, че Кери идва, за да ни нареди да дълбаем за шистов газ. Е, не дойде за това. Кери направи редовно, планирано официално посещение и дискутира в София основните проблеми на българската сигурност, стопанско и институционално развитие. Това посещение бе договорено и осъществено от настоящия екип на българската дипломация. Както и посещението на британския външен министър - първото за 17 години. Знаете ли защо се случиха тези посещения? Причините са много, но едната от тях е, че разговорите се водиха с официални български представители, а не в хотел "Берлин".

И две думи за "грантовата интелигенция"... Предайте на получателите на газово-ядрени рушвети, че между грант и подкуп съществуват някои малки разлики - могат да се проверят дори и в Уикипедия...", завършва коментара си анализаторът.

*Заглавието на материала е на Faktor.bg

Сподели:
България предложи създаване на регионален център на НАТО по сигурността във Варна

България предложи създаване на регионален център на НАТО по сигурността във Варна

Министърът на отбраната постави въпроса за развитието на Военноморския координационен елемент във Варна като структура на НАТО у нас чрез създаването на Регионален център за военноморско сътрудничество, който да насочва корабоплаването в Черно море

БЗНС:  Със закриването на Комисията по досиетата кабинетът "Радев" признава своята зависимост от бивши офицери на ДС

БЗНС: Със закриването на Комисията по досиетата кабинетът "Радев" признава своята зависимост от бивши офицери на ДС

Управлението и публичните ресурси се поставят в услуга на среди, свързани с ДС

Петкова: Това е бюджет на лицемерието - приходите са като заложените от кабинета "Желазков", а разходите с 2,7 млрд. евро повече

Петкова: Това е бюджет на лицемерието - приходите са като заложените от кабинета "Желазков", а разходите с 2,7 млрд. евро повече

Тя определи отношението на управляващите като безотговорно към доверието, което българските граждани гласуваха на „Програсивна България“

Коментари (0)