"На Путиновото лоби не му харесва, че Джон Кери е бил у нас. На тях и другите представители на Европа и Америка не им харесват. Харесва им Милер да идва в София и Орешко да го води на преговори в хотел "Берлин". Това написа на страницата си във Фейсбук политологът Огнян Минчев, коментирайки реакциите от вчерашната визита на държавния секретар Джон Кери, който се срещна с първите мъже в държавата.
"Има българска традиция представителите на мощни чужди държави да бъдат посрещани по-раболепно от другите. Знаете ли кой създаде тази традиция - сетихте се, прогресивните сили. Имаше навремето един виц - мляс, мляс, цунк, цунк, що е то? Посрещане на съветска делегация на аерогара София. Не съм забелязал вчера някой да практикува тази унизителна традиция. В публичните позиции имаше ясно заявен българския интерес. Включително и по въпроса за т.нар. шистов газ. Путиноидите в аванс вдигаха шум, че Кери идва, за да ни нареди да дълбаем за шистов газ. Е, не дойде за това. Кери направи редовно, планирано официално посещение и дискутира в София основните проблеми на българската сигурност, стопанско и институционално развитие. Това посещение бе договорено и осъществено от настоящия екип на българската дипломация. Както и посещението на британския външен министър - първото за 17 години. Знаете ли защо се случиха тези посещения? Причините са много, но едната от тях е, че разговорите се водиха с официални български представители, а не в хотел "Берлин".
И две думи за "грантовата интелигенция"... Предайте на получателите на газово-ядрени рушвети, че между грант и подкуп съществуват някои малки разлики - могат да се проверят дори и в Уикипедия...", завършва коментара си анализаторът.
*Заглавието на материала е на Faktor.bg
Още от България
Станислав Балабанов, ИТН: Не сме готови да подкрепим Атанас Атанасов
Балабанов присмя на резервите на ДБ, че при управление с „Възраждане“ Путин ще подчини България
Слънчево и малко по-топло
Атмосферното налягане още ще се повиши и ще бъде значително по-високо от средното за месеца.
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит