Франция може да предостави политическо убежище на бившия сътрудник на ЦРУ Едуард Сноудън и основателя на "Уикилийкс" Джулиан Асанж, каза френският министър на правосъдието Кристиан Тобира.
"Не бих се изненадала, ако Франция реши да предостави убежище на Сноудън и Асанж. Съществува такава възможност", каза Тобира, цитирана от CNN.
Правосъдният министър добави, че решението по този въпрос е от компетенциите на премиера и президента.
Изявлението на министъра идва на фона на скандала с подслушването на трима френски президенти от страна на американските тайни служби.
От 2012 година Асанж се укрива в посолството на Еквадор в Лондон. Бившият сътрудник на ЦРУ Сноудън получи временно убежище в Русия.
Още от Свят
Кислица: Путин не иска мирни преговори, защото смята, че Украйна няма да преживее зимата
Според него Москва разчита на продължителното въздействие на войната и на зимните условия, за да отслаби Украйна и да подобри собствените си позиции.
Украйна се готви да посрещне специалния пратеник на Тръмп: републиканец посочи дата
The Times отбелязва, че Тръмп винаги е харесвал „победителите“, а Зеленски е повишил позициите си в неговите очи, след като той и страната му са доказали своята устойчивост срещу Русия.
Ердоган би загубил евентуален балотаж от всеки опозиционен кандидат
Следващите избори в Турция са насрочени за 2028 г. По конституция Ердоган може да се кандидатира отново само ако парламентът реши изборите да бъдат произведени предсрочно в рамките на настоящия му мандат