Разбилият се на 25 декември м.г. руски самолет Ту-154 не е паднал, а бил приводнен в Черно море от командира на полета Роман Волков, пише сайтът "Комерсант", позовавайки се на източници, запознати с техническата част на разследването на инцидента.
В момента разследващите катастрофата, при която загинаха 93-ма души, включително и членовете на военния ансамбъл "Александров", проучват медицинската документация на загиналия пилот и резултатите от проведените му психологически тестове, разпитват инструктори на командира на полета, изясняват правилно ли е била организирана почивката на екипажа и други.
При разследването на самолетната катастрофа Междуведомствената комисия в авиационния комитет на Русия е направила 3D-модел на полета на Ту-154, като са използвани данните от черните кутии на машината.
Разследващите установили, че в първите минути на полета самолетът е набирал височина по график, когато внезапно командирът го е насочил в режим за кацане. До удара във водата, машината се е снижавала контролирано, под управлението на пилота, пише "Комерсант".
Разследващите не изключват като вариант и дезориентация на командира на полета да е причина за катастрофата. Подобни случаи не са рядкост, когато се лети нощем над водно пространство, какъвто е случаят с Ту-154.
Следете с Фактор
Свят
Част от дроновете Shahed, изстрелвани от Русия срещу Украйна, се пренасочват обратно
- 21:52, 27 Ноември, 2024
Свят
Няколко от кандидатите за администрацията на Доналд Тръмп са били обект на бомбени заплахи
- 21:03, 27 Ноември, 2024
Още от Свят
Бившият шеф на MI 6: Европа е в състояние на война с Русия
"Ясно виждаме някои много агресивни действия от страна на руснаците в различни европейски страни“, заявява Ричард Диърлав
Проф. Андрей Пионтковски: Ракетният шантаж на Путин ще доведе до...
Твърди се, че Доналд Тръмп се е срещнал с руския президент
Част от дроновете Shahed, изстрелвани от Русия срещу Украйна, се пренасочват обратно
95 други руски дрона вероятно са били отклонени от целите си чрез система за подмяна на сателитните координати, която се използва от дронове и ракети за навигация във въздушното пространство