28 Март, 2026

Обама се заема с проблемите на ебола

Обама се заема с проблемите на ебола

Барак Обама реши лично да посети централата на федералните Центрове за контрол на заболяванията в САЩ, която се намира в Аталанта. Визитата е планирана за следващия вторник, 16 септември. 

Според неговия прессекретар Джош Ърнест, американският президент се информира всекидневно за разпространението на вируса ебола в Африка, както и за епидемията от респираторни заболявания в Средния Запад.
Огнище на ебола бе регистрирано през март тази година в Гвинея. По-късно заболяването се разпространи в Либерия и Сиера Леоне. Миналата седмица за първи случай на заразяване с ебола беше съобщено в Хонг Конг, а извънредно положение заради вируса бе обявено в Нигерия, Гвинея, Либерия и Сиера Леоне.
Световната здравна организация призна ебола за извънредна ситуация от световно значение.

Сподели:

Коментари (0)

Трайков: Мерките ни имат за цел да предотвратят инфлационни процеси в България

Трайков: Мерките ни имат за цел да предотвратят инфлационни процеси в България

Министърът посочи, че през седмицата са проведени срещи с браншови организации и институции за анализ на възможните мерки, като е търсен баланс между разходите за тях и очаквания ефект.

Axios: Калас и Марко Рубио си спретнаха скандал заради войната в Украйна

Axios: Калас и Марко Рубио си спретнаха скандал заради войната в Украйна

„Измина една година, а Русия не е помръднала от мястото си. Кога ще се изчерпи вашето търпение?“, попита Калас. Според източници Рубио е бил видимо раздразнен и е реагирал изключително рязко

Зеленски: Западните гаранции за Украйна трябва да включват предаване на ядрено оръжие

Зеленски: Западните гаранции за Украйна трябва да включват предаване на ядрено оръжие

Според него цяла Европа, а не само Украйна, трябва да се мобилизира, тъй като войната в Близкия изток отклонява вниманието.