13 Януари, 2026

Криминалист: Изумен съм от изключителното бездушие на съседите на жертвите от Негован

Криминалист: Изумен съм от изключителното бездушие на съседите на жертвите от Негован

Иван Савов

Обект на такива тежки престъпления обикновено са възрастни хора, които нямат близки

За мен няма деградация на престъпленията, но ме учудва мотива на това жестоко престъпление - финансови и имотни облаги. Най-много обаче ме поразява бездушието на съседите - не ги бяхме виждали, но не пуснахме сигнал; разпознахме дрехите им - но не се обадихме в полицията. Това каза в студиото на Нова ТВ криминалистът Иван Савов, който коментира изключително жестокото убийство на възрастна двойка, чийто трупове бяха открити в Негован.

По неговите думи този тип престъпления се разкриват изключително трудно. Трудно може да се каже как са стигнали до информацията. Тръгва се от един бял лист, търси се сламка, която да даде конкретна информация.

Сигурно разследващите са получили по оперативен път информация - някой се е похвалил,  опитвали са да продават накити, а защо не да са се опитали да им вземат недвижимата собственост. Възрастни двойки, които нямат роднини и водят по-затворен начин на живот,  много често стават обект на такива престъпления - да им бъде отнемана собственост, която притежават, посочи Савов.

Той изтъкна, че лицата са действали хладнокръвно, но това че на са домислили всичко, е направило възможно разследващите да ги разкрият. 

Вчера стана ясно, че извършителите на убийство са двама криминално проявени, които са познавали възрастните хора. Те са имали достъп до апартамента, в който са живели в кв."Иван Вазов" и не веднъж са разговаряли с тях. Знаели са за доброто им финансово състояние и за това, че са продали апартамент в кв."Емил Марков", което и е конкретният мотив за извършеното от тях престъпление - да приберат парите от него, за които са предполагали, че възрастното семейство държи в дома си.

Мисълта за финансовата или имотната облага правят такива хора готови на всички, те са способни на подобни  тежки престъпления, посочи още Иван Савов.

Сподели:

Коментари (0)

Най-малко 544 са загиналите при протестите в Иран

Най-малко 544 са загиналите при протестите в Иран

„Мисля, че са уморени да бъдат бити от Съединените щати. Иран иска да преговаря“, коментира Тръмп пред репортери в Air Force One на 11 януари вечерта

В „Пирогов“ се борят за живота на 200-килограмов пациент с тежки заболявания

В „Пирогов“ се борят за живота на 200-килограмов пациент с тежки заболявания

52-годишният пациент има извънредно тежко чернодробно увреждане, остър токсичен хепатит и напреднали последици от продължително обездвижване

Гневни софиянци изхвърлиха пред кметството боклук за Терзиев

Гневни софиянци изхвърлиха пред кметството боклук за Терзиев

Протестиращите твърдят, че положението вече е непоносимо – сметта се трупа с дни, боклукът не се извозва редовно, а миризмата и плъзналите гризачи са ежедневие в много квартали