11 Декември, 2025

Боян Магдалинчев е избран за представляващ Съдийската колегия на ВСС

Боян Магдалинчев е избран за представляващ Съдийската колегия на ВСС

„Оттеглям отказа си, надявам се да е за добро“

Боян Магдалинчев е избран за представляващ Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет (ВСС).

„Оттеглям отказа си, надявам се да е за добро“, каза Магдалинчев след почивката, дадена от  Галина Захарова.

Атанаска Дишева заяви, че няма да подкрепи кандидатурата на Магдалинчев.

Последва гласуване. 8 от съдиите гласуваха „за“, а двама бяха против. Така Магдалинчев беше избран за представляващ Съдийската колегия на ВСС.

Олга Керелска обясни след гласуването, че не е заявявала предварително как ще гласува. „Стоя зад всяка една своя дума. Гласувах в подкрепа на кандидатурата на г-н Магдалинчев, защото ние така или иначе трябва да изберем представляващ, защото Съдийската колегия трябва да продължи да работи. Не съм изразявала становище, че ще гласувам против тази кандидатура.“ - добави тя, като подчерта, че искрено се надява това, което е казала като забележки в работата на Магдалинчев, той да го има предвид и то да не се повтори в няколкото месеца работа, които им остават. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

На Благомир Коцев му отказаха по-леката мярка от варненския апелативен съд

На Благомир Коцев му отказаха по-леката мярка от варненския апелативен съд

Днес от варненския апелативн съд съобщиха, че са потвърдили определението на първата инстанция. Според съда има обосновано предположение за съпричастност на Коцев към престъпленията, за които е предаден на съд.

ЕК с иск към България заради неправилно транспонирана Директива за обществени поръчки

ЕК с иск към България заради неправилно транспонирана Директива за обществени поръчки

Според Комисията понастоящем българското законодателство изключва определени частни лечебни заведения от обхвата на правилата на ЕС за обществените поръчки

Уличените за искане на подкуп от екипа на Роби Уилямс излизат на свобода

Уличените за искане на подкуп от екипа на Роби Уилямс излизат на свобода

Поискана им е гаранция от 3 000 до 5 000 лева, в зависимост от доходите на семействата им