Санкции за шофьорите на камиони от протеста на пътните фирми, които са управлявали тежката техника на жълтите павета в София.
Служители на МВР са установили нарушаване на Закона за движение по пътищата и общинските разпоредби, за което ще бъдат съставени наказателни постановления, се казва в съобщението на полицията.
Преди дни от МВР предупредиха, че шофьорите ще бъдат глобени с по 30 лв. Тогава собственици на фирми казаха, че не се притесняват от глобите.
Към момента няма позиция по случая от страна на Браншова камара „Пътища”.
От МВР посочиха още, че на някои от шофьорите са били задавани въпроси за разследвания за злоупотреби със средства от държавния бюджет в строителния бранш.
Още от Закон и ред
Българин отива в затвора в Англия заради тежка катастрофа, в която загинало бебе
32-годишният Христо Илиев причинил тежкото пътнотранспортно произшествие докато гледал клипчета ва ТикТок
Ангел Георгиев от "Възраждане" се отказва от имунитета си
"Това е поредното политически мотивирано дело, което се използва за натиска спрямо мен и спрямо "Възраждане", твърди депутатът
Документацията за екстрадацията на Стоян Мавродиев е готова, на ход е Белград
Информацията е потвърдена от правосъдния министър Николай Найденов, който обясни, че документите са предадени на посолството на Сърбия у нас