Освен сигнал от ОЛАФ за нередности при изпълнение на строителните дейности при изграждането на АМ "Марица" прокуратурата е получила сигнал и от двама депутати през месец юни 2016 година. На 17 септември след извършена тримесечна проверка специализираното звено антикорупция започва досъдебно производство, обясни пред БНТ говорителят на главния прокурор Румяна Арнаудова.
Разследва се безстопанственост и длъжностни престъпления при изграждане на АМ "Марица" ЛОТ -1.
След проведеното 5-месечно разследване прокуратурата достига до информация, която сочи, че се касае за разходване на над 50 млн. лева абсолютно в нарушение на закона.
Касае се за допълнително извършени дейности извън изграждането на 31 км отсечка Димитровград-Оризово.
Магистралата е трябвало да бъде изградена за 5 месеца от спечелилата обществената поръчка италианска компания, но това не се е случило в рамките на срока. Самият изпълнител е посочил, че е налице т.нар. форсмажорно обстоятелство.
Посочено е било пред Агенция "Пътна инфраструктура", че тъй като е била доста влажна есента и зимата на 2011-2012 година е налице преовлажняване на почвата.
Вместо да възложи стабилизиране на почвата на същия изпълнител, Агенция "Пътна инфраструктура" сключва договор на стойност 51 млн. лева за стабилизиране на почвата с едно търговско дружество.
Още от Закон и ред
Втори фалстарт на делото срещу Божков за подбудителство към убийство и изнасилване
Следващата дата за заседание по делото е 16 декември
СГС ще заседава по делото срещу Васил Божков
Обвинителния акт срещу бизнесмена включва поръчителство на убийства на Йордан Динев, Манол Велев и Бойка Стоянова
ГДБОП задържа контрабандни цигари за 2 млн. лева в Скутаре, край Пловдив