„Връзките между народите не са укорими, а потискането на националните интереси и заблуждаването. С рухването на комунистическите режими страната ни се нареди сред онези, които нямат добра съпротива. България е дала най-много жертви срещу комунистическия режим. На практика обаче колониалната зависимост от СССР унищожи много от ресурсите ни. Дори в Румъния имаше дисиденти, които създаваха проблеми, както в Полша и в Чехия. В България това не се случи заради изключителната жестокост, с която бяха изкоренени гражданските традициите. След 1989 г. се създаде ситуация, при която в опозицията нямахме представа каква е стратегията за оцеляване след епохата на комунизма. Ние виждахме демократичната общност, която защитаваше стратегия, но тя обаче се плъзна по повърхността заради липса на опит.
Номенклатурата създаде нова олигархия
Бяха направени стотици хиляди механизми – формални или не, които продължиха да действат след рухналия режим. През първите месеци на 1990 г. получихме „нова“ партия, която трябваше да защитава правата и свободите на българските турци, но тя се оказа основен инструмент на Русия за манипулация. В България етническата политика се осъществи чрез създаването на подобна партия, която се активира, когато е нужна на имперските руски цели. Ние имаме няколко вълни на завръщане на кремълския контрол, свързан с енергетиката и монополите, които бяха беше използвани за втората цел – корупцията. Тя се възпроизвежда от сериозни финансови и организационни ресурси. България остава зависима и това е най-видимо, ако си зададем въпроса на кое правителство не е помагал гигантът „Лукойл“? „Газпром“ не е само доставчик на газ, а и на други услуги, свързани със системната корупция по върховете на властта. Путин и Москва взеха решението за възобновяване на империята. Това е и третата алтернатива, която беше най-трудно осъществима поради липса на ресурси. След затъването на САЩ във войната в Ирак и речта на Путин през 2007 г., на практика беше възобновена идеята за възобновяване на империята. В България тя се развива чрез хибридната война, която през последните години заля страната ни. След като влязохме в НАТО и ЕС, решихме, че сме се справили с проблемите с тази пропаганда и руската лавина е отминала. Ако вземете военни и академични общности, ще видите какви антагонистични представи има в обществото, създадени от неоимперската евроазийска инвазия. Всичко това е една добре структурирана машина, платена от свръхпечалбите от енергийните доставки. Тя материализира политически партии, които са на старта и ще бъдат употребени по друг начин от Москва. Това разделение между проатлантическа и проруска политика ще е най-дълбоко през следващия политически цикъл“. Това заяви политологът доц. Огнян Минчев на дискусия на „Атлантическия съвет“ в България.
Още от България
Летище София вече носи името "Васил Левски"
Президентът Радев издаде указ за това, с днешна дата
БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан
"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."
Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов
"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"