12 Януари, 2026

Нанков: Взехме по-крути мерки, от утре "Автомагистрали" с нов директор

Нанков: Взехме по-крути мерки, от утре "Автомагистрали" с нов директор

Николай Нанков

Промяната не е само за зимното поддържане, „Автомагистрали“ ще бъдат санкционирани за пропуските, заяви министърът

Имахме известни дребни пропуски, като организация. Те вече станаха неколкократни от страна на държавното дружество „Автомагистрали“, затова предприех действия по промяна на ръководството, което отговаря за поддръжката на автомагистралите. Утре ще бъде вписан и новият директор и член на УС на „Автомагистрали“. Това каза министърът на регионалното развитие и благоустройство Николай Нанков на заседание на регионалната парламентарна комисия в отговор на въпрос какви мерки предприема министерството за поддръжка на пътищата при зимни условия, предаде репортер на Агенция „Фокус“.

„Имаше и няколко случая преди това, промяната не е само за зимното поддържане“, коментира той. „От гледна точка на организационната подготовка „Автомагистрали“ ще бъдат санкционирани за пропуските“, заяви Николай Нанков. „АПИ като възложител ще санкционира „Автомагистрали“, взехме малко по-крути мерки относно промяната на ръководството“, каза още регионалният министър.
Сподели:

Коментари (0)

Петър Стоянов: Ако не бяхме в ЕС, днес щяхме да сме „първи на село“ и в пълна изолация

Петър Стоянов: Ако не бяхме в ЕС, днес щяхме да сме „първи на село“ и в пълна изолация

Бившият държавен глава с остър коментар за прехода и еврото: Отказах мандата на БСП през 1997-а, за да спася страната от гражданска война

БОЕЦ: Контрабандистът Паскал е бил свързан със специалните служби

БОЕЦ: Контрабандистът Паскал е бил свързан със специалните служби

На негово име ОДМВР-Хасково е издало четири различни вида паспорти, което му е давало привилегировано право в получаване на визи, излизане и влизане в страната, сочи разследване на гражданското сдружение

Посолството ни в Скопие след нападението: Посегателството е израз на омраза...

Посолството ни в Скопие след нападението: Посегателството е израз на омраза...

Липсата на наказания продължава да насърчава извършителите