20 Декември, 2025

Париж към Кремъл: Първо спрете атаките срещу Украйна, после говорете за мир в Близкия изток

Париж към Кремъл: Първо спрете атаките срещу Украйна, после говорете за мир в Близкия изток

Жан-Ноел Баро, снимка: EPA/BGNES

Жан-Ноел Баро осъди жестокостта и цинизма на Москва

Френският външен министър Жан-Ноел Баро осъди безграничната жестокост и цинизъм на Русия, призовавайки Москва да сключи мир в Украйна, преди да предлага помощта си като посредник за мир в Близкия изток, предаде БТА с позоваване на Франс прес.

"Смъртоносно нападение в Украйна от режима на Владимир Путин, чиято жестокост и цинизъм не познават граници", заяви Баро в платформата "Екс", след като най-малко 14 души, сред които и един американец, загинаха снощи в Киев при едно от най-тежките нападения на Русия срещу украинската столица.

"Към Кремъл, който би искал да сключи мир в Близкия изток: започнете с Украйна", призова френският външен министър.

В петък руският президент Владимир Путин осъди израелските удари срещу Иран- близък съюзник на Москва, определяйки ги като "опасна ескалация" с потенциално "катастрофални последици" за Близкия изток.

След това, в разговор с израелския премиер Бенямин Нетаняху, руският президент изрази "готовността си да играе ролята на посредник, за да се избегне по-нататъшна ескалация на напрежението".

Сподели:

Коментари (0)

СБУ разби 2 руски военни самолета Су-27 за 70 млн. долара в окупирания Крим

СБУ разби 2 руски военни самолета Су-27 за 70 млн. долара в окупирания Крим

Един от самолетите бил на пистата с пълен боезапас и готов за боен полет. Потвърдиха също, че е била ударена кулата за контрол на въздушното движение.

Тръмп назначи нов ръководител на командването на САЩ в Латинска Америка

Тръмп назначи нов ръководител на командването на САЩ в Латинска Америка

Предишният ръководител на Южното командване адмирал Алвин Холси официално се оттегли от поста този месец, едва  година след началото на мандата си, и нито той, нито шефът на Пентагона Пийт Хегсет са посочили публично причина за преждевременното напускане

След сваляне на дрон, Турция поиска Украйна и Русия да намалят ескалацията в Черно море

След сваляне на дрон, Турция поиска Украйна и Русия да намалят ескалацията в Черно море

Когато е бил свален, неидетифицираният безпилотен летателен апарат се е разпаднал на малки фрагменти, което затруднява възстановяването на останките му