Не отговори дали е обсъждан такъв удар
Говорителят на Владимир Путин – Дмитрий Песков, определи като "целенасочено нагнетяване" статията на The New York Times, в която се съобщава, че в средата на октомври в Кремъл е обсъждана употребата на тактическо ядрено оръжия срещу Украйна.
Песков, чиито думи бяха цитирани от пропагандисткия канал "РБК", избегна отговор по съществото на въпроса – дали Русия разглежда възможността за ядрен удар.
"Ние констатираме, че както на официално ниво, така и на ниво медии целенасочено се ескалира ето тази тема с ядреното оръжие. Нямаме ни най-малко намерение да вземаме участие в това нагнетяване. И го смятаме за твърде безотговорно." – каза говорителят на Кремъл.
В публикацията на The New York Times се казваше, че руските генерали сериозно са обсъждали употреба на тактическо ядрено оръжие срещу Украйна на фона на руските неуспехи на бойното поле.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Рубио: Лидерите на Куба да проведат истински реформи преди да е станало твърде късно
"През мандата на сегашната администрация ние предложихме на Куба помощ, съдействие за възстановяване и обещание за нови отношения между нашите две държави, стига режимът да се съгласи да проведе политически и икономически реформи"
The Telegraph: Адът тепърва започва, Украйна отрязва Крим по суша, море и въздух
Украинските дронове нанасят удари по всички маршрути за доставки, през последните дни на атаки са подложени и танкери, принадлежащи към така наречения „сенчест флот“, превозващ гориво през Азовско море
Жертвите на земетресенията във Венецуела вече са над 4300
Венецуелски и чуждестранни доброволци оказват медицинска помощ в палатки, разположени на открити места