27 Април, 2026

Португалски товарен кораб отсече кърмата на гръцки миночистач, при сблъсъка има двама ранени

Португалски товарен кораб отсече кърмата на гръцки миночистач, при сблъсъка има двама ранени

Снимката е илюстративна

Двама моряци бяха ранени, когато тази сутрин товарен кораб протарани миночистач на гръцкия флот пред пристанището на Пирея. Миночистачът „Калисто” е тежко повреден в кърмата и е почнал да се пълни с вода. Членове на екипажа са паднали в морето и са получили леки наранявания, съобщи информационният сайт „Keep Talking Greece”.

Кърмата на миночистача е отсечена, пише още изданието.

Ранените и останалата част от екипажа са откарани в болница. В ход е операция по изтеглянето на миночистача до най-близката военноморска база.

Според съобщенията товарният кораб „Maersk Launceston” се е ударил в миночистача „Калисто”, когато е излизал от базата на ВМС в Саламина около 7:30 ч. сутринта. Инцидентът е станал на 4 морски мили от остров Пситалия до пристанището в Пирея.

Кораби на бреговата охрана и други намиращи се наблизо съдове са евакуирали 27-те членове на екипажа на кораба на гръцките ВМС.

Според държавната телевизия ERT, товарният кораб, който плава под поротугалски флаг, е напуснал пристанището Пирея в посока Чанаккале в Северозападна Турция.
Властите започнаха разследване на причината за инцидента.

Сподели:

Коментари (0)

"Ние сме гневна, поляризирана нация" - какво се случва в САЩ?

"Ние сме гневна, поляризирана нация" - какво се случва в САЩ?

"Има все повече хора, предимно млади мъже, които вярват, че насилието е единственият начин да изразят своето недоволство и отхвърляне"

Протести в Каталуния срещу разполагане на полиция в училищата

Протести в Каталуния срещу разполагане на полиция в училищата

Те трябва да координират действията си с училищните администрации за разработване на превантивни програми. Целта е служителите на реда да бъдат възпиращ фактор за конфликти или прояви на агресия .

Рушителни руски удари срещу украинските Сумска област и Одеса - има убити

Рушителни руски удари срещу украинските Сумска област и Одеса - има убити

Мишена на нападението в Одеса са били жилищни сгради - нанесени са сериозни материални щети, а пожарната служба с часове се е борила с избухналите пламъци