25 Февруари, 2026

Пренасочиха френските самолети от Славянка към пожара при Струмяни, готви се евакуация

Пренасочиха френските самолети от Славянка към пожара при Струмяни, готви се евакуация

Александър Джартов, снимка: БГНЕС

Има непосредствена опасност за селата

Двата френски самолета, които участват в борбата с огъня в района на планината Славянка на границата с Гърция, са пренасочени към Струмяни.

Огромен пожар бушува край Благоевградска област. Огънят, западно от река Струма, Малешевска планина, е възникнал към 12:30 часа между селата Микрево и Каменица.

Димът се вижда от Благоевград. Духа силен южен вятър.

Пожарът върви към границата с Република Северна Македония. Подготвя се евакуация на селата Микрево, Каменица и по-високо разположеното Цапарево.

Директорът на пожарната главен комисар Александър Джартов също пътува към района.

Има непосредствена опасност за селата.

Наземно гасене не може да се извършва, затова двата френски самолета, чийто капацитет за вода е по-голям от нашите военни хеликоптери, са пренасочени.

По-рано експлозии в района на планината Славянка на границата с Гърция, където от дни гори пожар, прекратиха гасителните действия. В района има голямо минно поле и заради взривове работата на огнеборците бе преустановена и от двете страни на границата. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Депутат на АПС напусна групата

Депутат на АПС напусна групата

За напускането на народния представител съобщи председателят на парламента Рая Назарян. Тази сутрин Едис Даудов положи клетва като парламентарист от листата на АПС.

В парламента приеха изслушване на Емил Дечев и ГДНП по случая „Петрохан“

В парламента приеха изслушване на Емил Дечев и ГДНП по случая „Петрохан“

Предложението за изслушване относно излязла информация за оказване на натиск от страна на служебния министър на вътрешните работи по случая „Петрохан“ е от народните представители от ИТН Тошко Йорданов, Павела Митова и Петя Димитрова

Лозанов: Пред България стои въпросът дали Радев на партийния терен ще е европейски политик

Лозанов: Пред България стои въпросът дали Радев на партийния терен ще е европейски политик

Медийният експерт вижда заплаха в това, че „диктатурата отвън и отвътре е винаги в някакво задочно партньорство“