18 Март, 2026

Превозвачите категорични: На 18-и май спираме автобусния транспорт и блокираме пътища

Превозвачите категорични: На 18-и май спираме автобусния транспорт и блокираме пътища

Магдалена Милтенова, снимка: БГНЕС

Заради проваления диалог с правителството автобусните превозвачи излизат отново на протест. „На 18 май сме обявили спиране на целия автобусен транспорт в страната и
блокиране на абсолютно всички транспортни връзки. Това не може да продължава – администрацията да се подиграва с нас“, обяви Магдалена Милтенова, председател Конфедерацията на автобусните превозвачи пред БТВ. Конфедерацията и други браншови организации на превозвачите напуснаха среща с премиера Кирил Петков и министри, обидени от думи на министър-председателя. По-късно изтече и запис от срещата, от който стана ясно какви реплики са си разменили двете страни. От кабинета коментираха, че изтичането на записа доказва, че превозвачите са търсили провокация.

„В крайна сметка излезе една истина, ние не сме били на тайна среща, няма нищо тайно и нищо лично“, обяви Милтенова. От думите й стана ясно, че записът е направен и предоставен от хора от Министерския съвет. Милтенова напомни и какво са исканията на превозвачите: намаляване на цената на горивата посредством премахването на биодобавката и намаляване на акциза; изплащане на обещаните субсидии на превозвачите и обхватът на тол системата да не се разширява. „Искаме компетентен министър. Искаме министър, който милее за автобусния бранш, не министър, който напада автобусния бранш, не е министър, който напада превозвачите, които осигуряват 20% от брутния вътрешен продукт“, допълни председателката на Конфедерацията на автобусните превозвачи.

Сподели:

Коментари (0)

ЦИК изтегли номерата на партиите за изборите: Радев е с №21, ГЕРБ-СДС - 15, ПП-ДБ - 7

ЦИК изтегли номерата на партиите за изборите: Радев е с №21, ГЕРБ-СДС - 15, ПП-ДБ - 7

Общо 24 политически формации са регистрирани за участие във вота - 14 партии и 10 коалиции

НС прие на второ четене промените в удължителния закон за бюджета 

НС прие на второ четене промените в удължителния закон за бюджета 

Освен това парламентът даде на общините право да харчат преходните си остатъци над лимита, който им е зададен. 

ПП-ДБ: София придобива 42 по-модерни автобуса, които не струват 8 пъти над реалната цена

ПП-ДБ: София придобива 42 по-модерни автобуса, които не струват 8 пъти над реалната цена

“Паралелно се подготвят процедури за нови електробуси и тролейбуси чрез европрограми за подобряване качеството на въздуха"