6 Август, 2026

Пролетни температури в петък, в полунощ нова порция сняг

Термометрите отново тръгват надолу, неделя те ще паднат до минусови в по-голямата част от страната

В петък преди обяд на много места в низините и котловините ще има мъгли или ниска облачност. След обяд видимостта ще се подобри, но от северозапад ще започне увеличение на облачността, което до полунощ ще обхване цялата страна, е прогнозата на НИМХ.

Вечерта в северозападните райони ще завали дъжд, който с понижението на температурите много бързо ще премине в сняг. Вятърът от северозапад ще се усили и с него в страната ще нахлува студен въздух, но в Източна България през по-голямата част от деня ще бъде от юг-югозапад. Максималните температури, в повечето места, ще бъдат между 12° и 17°, в София – около 12°.

През нощта срещу събота по преминаващият студен атмосферен фронт на много места в страната ще превали дъжд и сняг.

По Черноморието преди обяд ще бъде с мъгли или ниска облачност, които след обяд ще се разсеят и ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен юг-югозападен вятър. Максималните температури ще бъдат между 12° и 16°. Температурата на морската вода е 8°-10°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

В планините ще бъде предимно слънчево с разкъсана средна и висока облачност. Вечерта облачността ще се увеличи и с понижението на температурите в Западна Стара планина ще завали сняг, а през нощта срещу събота валежи от сняг ще има и в централните райони, като и в планините от Западна България. Ще духа умерен до силен западен вятър, който вечерта ще започне да се ориентира от северозапад и да се усилва. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 10°, на 2000 метра - около 2°.
 
В събота валежи ще има на повече места в Южна България, Стара планина и Предбалкана. Със застудяването дъждът ще се примесва, в много райони и ще преминава в сняг. Температурите ще са почти без дневен ход, от минус 1°-0° до 5°-6°. До вечерта валежите временно ще спрат, но през нощта срещу неделя от югозапад отново ще завали сняг. В неделя ще бъде още малко по-студено, ще има и още валежи, предимно от сняг. Ще се образува и задържи снежна покривка. Вятърът ще е най-често умерен, от северозапад, в Дунавската равнина временно ще силен; по планинските проходи ще има виелици и навявания.

Сподели:
Кънев: Време е Радев и Донев да докажат с действия, че са против “олигархията” - имат точно седмица

Кънев: Време е Радев и Донев да докажат с действия, че са против “олигархията” - имат точно седмица

В позицията на Демократична България по съдебния казус между Георги Гергов и държавата се отправя призив към премиера Румен Радев да изпълни обещанието си, че ще се бори с олигархията

Галъп: 52% не са съгласни с външната политика на Радев

Галъп: 52% не са съгласни с външната политика на Радев

Няма съществена динамика в доверието към основните политически сили през първите 100 дни от съставянето на правителството на Румен Радев.

Иво Сиромахов: Комунизмът уби красиви умове като Яна Язова, Георги Заркин, Райко Алексиев...

Иво Сиромахов: Комунизмът уби красиви умове като Яна Язова, Георги Заркин, Райко Алексиев...

"Уби ги в буквалния смисъл на думата – удуши ги, разстреля ги, обеси ги", пише той

Коментари (0)