25 Февруари, 2026

БФС търси пътища как да развива детския и любителския футбол

БФС търси пътища как да развива детския и любителския футбол

Снимка: БФС

Българският футболен съюз затвърди ангажимента си към устойчивото развитие на масовия футбол в цялата страна, като насърчава участието на подрастващи, треньори, учители, клубове и местни общности

На 7 ноември в „efbet Национална футболна база“ се проведе работно събрание на Комисията по Масов футбол (Grassroots) към Българския футболен съюз

Инициативата беше организирана от Андон Царев – мениджър „Масов футбол“ в БФС, и се реализира в хибриден формат – с присъствие на място и с възможност за онлайн включване на участници от страната.

В рамките на срещата беше представена пълна презентация на програмата UEFA Grassroots, предаде gong.bg. Тя е основата на футбола в Европа и включва ключови проекти и инициативи, насочени към развитието на масовия футбол сред деца, аматьори, любители и всички, които практикуват играта за удоволствие и здраве. 

Бяха разгледани основните програми по линия на UEFA, в които Българският футболен съюз активно участва, както и техните цели, методология и предстоящи дейности.

По време на събранието беше обсъден и Grassroots календарът със спортните събития и активности по програмите до края на 2025 г., както и планираните инициативи за 2026 г.

С това БФС затвърди ангажимента си към устойчивото развитие на масовия футбол в цялата страна, като насърчава участието на подрастващи, треньори, учители, клубове и местни общности.

В срещата се включиха членове на Комисията по Масов футбол, както и гости и експерти от структурите на БФС.

Българският футболен съюз продължава целенасочено да развива Grassroots дейностите в съответствие със стандартите на УЕФА, с фокус върху популяризиране на футбола като достъпна и социално значима спортна практика за всички.

Сподели:

Коментари (0)

За втори път Карлос Насар стана Спортист номер 1 на България за 2025-а

За втори път Карлос Насар стана Спортист номер 1 на България за 2025-а

Церемонията се проведе в хотел "Hyatt Regency Sofia", а Насар става победител за втора поредна година. Той събра 1040 точки от 1170 възможни

Илияна Йотова  връчва голямата награда „Спортист на годината 2025“

Илияна Йотова връчва голямата награда „Спортист на годината 2025“

За втора година ще бъда присъдена и специалната награда „Вдъхновение“, инициатива на Българската асоциация на спортните журналисти

Лудогорец привлече испанския нападател Алберто Салидо

Лудогорец привлече испанския нападател Алберто Салидо

Най-добрият играч на Берое до момента упорито беше спряган за трансфер в ЦСКА 1948 през последните 2 дни, но в крайна сметка ще облече екипа на разградчани