Днес част от ръководството на СДС и Лукарски искат да минат на другия бряг на политиката, при национализма. Те вървят към фашистка партия и нямат вече нищо общо с онова СДС от първите години на демокрацията, когато всички искахме свобода. Това обяви по Би Ти Ви бившият лидер на ДСБ Радан Кънев. Той бе категоричен, че за разлика от СДС в новия проект „Демократична България” водещо място ще има десният избирател. Ние сме на западния бряг на българската политика. Там действат ясни принципи.
„Демократична България” е необходим опит, имаме основание за надежди. Проектът хваща две важни тенденции – външна и вътрешна. Ние сме единствените, които казваме че искаме, по-силна, по-демократична, обединена европейска политика. И още нещо - имаме ясна позиция към ГЕРБ и Борисов, те доминират в политиката вече 13 години. Ако се задоволим с тази стъпка сме стратегически загубени в политиката. Има много хора в България, които са прозападно, проевропейски и анти-ГЕРБ настроени. Това е здрава основа за политически проект, но не достатъчна. В обединението има различни формации, но компромиси ще се правят, това е част от политиката. Политиката е борба за власт, който иска гаранции, да стои извън политиката, посочи Кънев.
Той коментира и заявките на президента Радев да прави нов политически проект. Според Кънев всички демократично избрани президенти опитаха да правят някакъв политически проекти, и всички се сблъскаха с провал.
Още от България
Тодор Тагарев: Нищожна е вероятността Путин да използва ядрено оръжие, знае какво го очаква
Сигурността на балтийските страни не е отделен проблем от тази на Европейския съюз, категорична е Раса Юкниявичене
Пеевски: Някой се опитва да плаши общините с орязване на бюджетите им, няма да го позволим
Грижата и отговорността на държавата към хората минава през грижата за общините и тяхното благосъстояние, което за нас е ангажимент и отговорност
Плевнелиев: Радев има план за властта, зад него са агенти на ДС и много олигарси
На следващите избори България наистина ще бъде на ръба да попадне изцяло отровена от популизма