2 Май, 2026

Радан Кънев: Институциите са в свободно падане, нужна е незабавна промяна

Радан Кънев: Институциите са в свободно падане, нужна е незабавна промяна

Радан Кънев

Евродепутатът Радан Кънев критикува премиера Бойко Борисов. Във Фейсбук бившият лидер на ДСБ заяви, че вместо магистрали, премиерът е трябвало да се погрижи за болниците и за неизбежната криза от коронавирус. 

"Toва беше точно преди три седмици. И заразените вече се покачваха бързо, много бързо. Не, мястото на Бойко Борисов не беше по никакви "строежи и реактори", без маска, "сред народа". Мястото му беше: 

- В подготовка на болниците и спешната помощ за неизбежната криза; 

- В щаба, който да планира мерки за ограничаване на заразата; 

- В консултации с водещи български и световни икономисти, за да подготвят реален възстановителен план, а не powerpoint ръкоделието на Дончев, което ни разказва какви са политиките на ЕС; 

- На масата за преговори с Република Северна Македония, за да не се намираме в днешната безизходна, lose-lose, ситуация. 
Днес, три седмици по-късно, имаме >4000 отчетени заразени за ден, 36% позитивни тестове, десетки хиляди чакащи тест, запълнени болници...  Магазини в моя квартал вече затварят, целият малък бизнес е получил практически 0 (нула) лева от предишния локдаун, публичните финанси и бюджетът са заложник на предизборни сметки, а не на реално антикризисно планиране", сподели в социалната мрежа Кънев.  

"Институциите ни са в свободно падане, а половината им ръководители - в карантина или болни. Нужна е незабавна промяна, и то промяна, която е плод на обществено и политическо съгласие. Истината е, че обществото ни - и лекари и медицински персонал, и учители, работници, малък бизнес, родители - показа, че има сили да се справи. Институциите и ръководителите им са тези, които нямат. Извинете, че на горния фон не коментирам оспоравните избори в САЩ. Не че не са важни, но са далеч от днешните ни проблеми и не носят тяхното решение. То си е в нас самите", казва още Радан Кънев.

Сподели:

Коментари (0)

Мартин Димитров: Асен Василев собственоръчно разцепи ПП и ДБ - предупредихме го да не го прави

Мартин Димитров: Асен Василев собственоръчно разцепи ПП и ДБ - предупредихме го да не го прави

Димитров подчерта, че след този развой „Демократична България“ трябва ясно да поеме по собствен път и да се утвърди като силна дясна политическа сила

Кабинет в сянка: само Румен Радев знае имената на новата власт

Кабинет в сянка: само Румен Радев знае имената на новата власт

Списъкът с министри се пази в тесен кръг, докато в публичното пространство циркулират имена за ключови ресори – от финансите до вътрешните работи

С тържествена заря-проверка в Панагюрище отбелязахме 150-годишнината от Априлското въстание

С тържествена заря-проверка в Панагюрище отбелязахме 150-годишнината от Априлското въстание

Ритуалът, считан за най-тържествената форма на военен церемониал, отдаде почит на личностите, посветили живота си на свободата на България