Кърби отхвърли твърденията на Песков
Русия обвини днес САЩ, че стоят зад атаката с дронове срещу Кремъл, която по думите ѝ е имала за цел да убие президента Владимир Путин, предаде Дарик с позоваване на Ройтерс.
Белият дом отрече тези твърдения на говорителя на Кремъл Дмитрий Песков.
На пресконференция в Москва Песков каза, че Вашингтон трябва да има пред вид, че Русия знае, че той избира целите и Украйна просто изпълнява американските планове. Той не предостави доказателства в подкрепа на твърдението си за участие на САЩ, посочва Ройтерс.
Песков каза още, че Русия си запазва "правото на ответен удар", но не посочи под каква форма може да се случи това.
Говорителят на Белия дом Джон Кърби отхвърли твърденията на Песков.
"Съединените щати не насърчават, нито разрешават на Украйна да нанася удари отвъд нейните граници", заяви Кърби пред телевизия Ем Ес Ен Би Си.
Украйна от своя страна заяви, че не е свързана със случилото се в ранните часове вчера, когато според кадри от видеоклип два летящи обекта се приближили към Кремъл и единият от тях се е взривил.
Още от Свят
Прозорец се счупи и засмука мъж по време на полет на Boeing
Това принуждава самолета да се върне малко след излитането. Според гръцките власти и очевидци, парче от повреден двигател е ударило и е разбило прозореца.
Мартин Димитров: Правите 5,7% дефицит - това означава дълг, какъвто никой още не е взимал: 10,1 млрд. евро
Горещи вълни в Централна Европа, а в Румъния се радват на снежни писти със сноуборд
Рязкото застудяване и новият сняг бързо активизираха ентусиастите и любителите на зимните спортове. Те веднага извадиха зимната си екипировка и се отдадоха на каране на сноуборд по планинските склонове на Бучедж