Цветанка Андреева*
Същинската битка със злоупотреба с власт е да имаш силата да изобличаваш при нужда собственото си управление. Да си безкомпромисен и към своите „господари“, политически партньори и собствените ти кадрови управленски назначения.
Ако се ограничиш да изобличаваш корупция само в полето на опонентите ти, а мълчиш за недъзите на собственото ти управление си е обикновена разправа с политически противници.
Разликата между битката с корупцията и „изчегъртването“ е в липсата на следните въпроси в списъка на Кирил Петков към държавното обвинение свързани с:
Издадените златни паспорти на предполагаеми китайски и руски шпиони
Подозренията за роднински и лобистки назначения във висшата държавна власт. Скандалните хонорари, консултантски договори сключени още по време на служебните кабинети с лица от екипа на настоящия министър- председател и свързани с ББР
Раздадените скандални 32 милиона бонуси в НАП
Проверките свързани с президентските съветници свързани с подозрения в шпионаж и лобизъм в назначения на дипломатически позиции
Случаят с изтеклия разговор на самия президент Радев
Божков беше претупан от Кирил Петков, сякаш по неговите скандални връзки с политици от протеста / разговори и посещения в офиса му/ всичко се е изяснило. И още множество въпроси свързани с КТБ и удобно премълчаните олигарси, лобисти и политически ползватели на „дивиденти“
И на последно място разкритите случаи на политическа злоупотреба с власт в СОС от коалиционните партньори в правителството на коалицията „4 +“
Когато Кирил Петков търси и дава отговори на тези и подобни въпроси ще е започнала битката с корупцията, а тя е във волята за пресичане на порочните практики в собственото управление.
*Коментарът е публикуван на интернет страницата на автора, заглавието е на Faktor.bg.
Още от България
МВнР: Отказите за издаване на визи за САЩ са намалели наполовина
„През последните месеци бяха положени значителни усилия в изпълнение на критериите за включване на България в Програмата за безвизово пътуване на САЩ."
Борислав Сарафов разпореди да се изискат незабавни действия във връзка със зачестилите случаи на насилие и хулиганство
В седемдневен срок магистратите, които наблюдават такива преписки и дела, трябва да изготвят доклади за хода на проверките и разследванията, които да представят на своите административни ръководители.
Директорът на "Галъп" Първан Симеонов напуска агенцията
"Решението е автономно мое"