Смешна ми е тезата, че мога да правя плаж, след като на две минути има плаж на Каваците, плаж на Градина. Сложил съм 5-6 чадърчета за наши собственици, които искат да погледат морето, каза бизнесменът Стефан Шарлопов пред "Здравей, България" на Нова телевизия. След двете проверки, по думите му питал РИОСВ какво да прави. Той призна, че с техника "прибутал" защитените скални маси и това му била грешката. На 27 ноември, 2015 година Шарлопов се е обърнал и към МРРБ. Имам две експертизи, които категорично показват, че има ерозирали скали, свличане и много силно въздействие на водата, вастяава хотелиерът.
Казаха ми, че трябва да направим подробен устройствен план (ПУП). Съгласувахме предложение с МОСВ и те разрешиха "задание за изработване на ПУП" и след това ще отидем към "Геозащита", обясни Шарлопов. На въпрос, че е извършена дейност, въпреки липсата на ПУП, Шарлопов отвърна, че срещу него се води "долна кампания” заради пари и не призна, че е направил нарушение. Фиорди не съм разрушавал, добави той.
Шарлопов добави, че имотът е частен и затова през него не може да има достъп до фиордите. Имало обаче пътека, чрез която се стига до точка, от която се виждат фиордите. От РИОСВ контрираха, че не би трябвало Шарлопов да ограничава достъпа до фиордите.
По темата с шведския турист, ритнал камериерка на Слънчев бряг, Шарлопов каза: "Гамени не ни трябват. Не съм съгласен с тезата "дайте да си мълчим, защото няма да дойдат шведските туристи". Да си седят в Швеция, да им изгният костите. Това ако се случи в мой хотел, преди да го заведа в полицията, ще си поговорим по мъжки".Укрепване на брега при месността Годжака в защитена зона Колокита в Созопол, където се намира почивният комплекс "Созополис" или строеж на частен плаж на мястото на защитени скални образувания (фиорди) – този пореден скандал тип "Дюнигейт" удари силно фирма на известния хотелиер. Заради казуса прокуратурата започна разследване. Досега, заради "насипване на скална маса и пясък и създаване на плаж", Шарлопов е глобен два пъти. Първият акт е от 2014 година – за 10 000 лева, като Шарлопов е присъствал на проверката и е казал, че е заварил „скална маса от предишния собственик”. След 2015 година РИОСВ Бурас пак прави проверка и пак констатира такива дейности, което води до втора глоба. Самият Шарлопов и подчинените му твърдят, че ако не са взели мерки, е щяло да има срутване на брега и разрушаване на канализация – затова се правило брегоукрепително съоръжение.
Още от Закон и ред
ГДБОП задържа контрабандни цигари за 2 млн. лева в Скутаре, край Пловдив
Казусът „Митници“: Отложиха делото срещу Марин Димитров за участие в ОПГ
Следващото заседание е на 28 ноември
Гешев съди България в Страсбург заради уволнението си
ЕСПЧ трябва да прецени дали е нарушено правото на бившия главен прокурор на справедлив съдебен процес