25 Декември, 2025

Олександър Сирски: Путин не търси мир, а време за нови завоевания

Олександър Сирски: Путин не търси мир, а време за нови завоевания

снимка: архив

Главнокомандващият на украинската армия предупреди, че Кремъл не е готов за мир, а използва преговорите като тактика за печелене на време, докато руските загуби на фронта растат, а завзетите нови територии за последните 1010 дни са по-малко от 1%

Руският президент Владимир Путин демонстрира участие в преговорите за прекратяване на войната, но в действителност се нуждае от повече време, за да осъществи агресивните си планове на фронта. Това заявява главнокомандващият на въоръжените сили на Украйна Олександър Сирски в интервю за РБК-Украйна.

Според него Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) нямат друг начин, освен да се изправят срещу врага.

"Нямаме друг начин, трябва да защитаваме земята си. Путин, по-скоро, иска да печели време - той иска да завземе територия, а това отнема време. И въпреки неговите загуби, които непрекъснато нарастват - превземането на всеки километър и всяка позиция му струва все повече убити и ранени. Това показва статистиката“, категоричен е Сирски.

Командващият на ВСУ добавя още, че темпото на настъплението на руските войски се е забавило много, а нивото на загубите се е увеличило значително. Руснаците обаче упорито се опитват да постигнат целите, които са им поставени.

Както съобщи УНИАН, през последните 1010 дни от войната руските войски са завзвли по-малко от 1 процент от територията на Украйна. Анализатори на DeepState отбелязват, че руснаците са имали голям успех в първите дни на пълномащабното нахлуване. Но благодарение на офанзивните операции в северната част на страната, в Харковска и Херсонска област, украинците успяха да върнат голяма част от завзетите територии.

На срещата на върха в Аляска, Путин предложи на Тръмп мир в Украйна в замяна на Донецка област, твърдят източници, но отхвърли предложението за прекратяване на огъня.

Според съобщения в медиите, американският президент е изразил подкрепа за плана на руския  президент, който включва прехвърляне на ключови територии в Източна Украйна под контрола на Москва в замяна на прекратяване на войната.

Превод: Faktor.bg

 

Сподели:

Коментари (0)

Македонците с пренебрежение към жеста на България: Нямаме нужда от вашия мазут

Македонците с пренебрежение към жеста на България: Нямаме нужда от вашия мазут

Македонският външен министър на РСМ Тимчо Муцунски в момента нямат нужда от допълнителна подкрепа

САЩ ще разкрият още нови документа по делото Джефри Епстийн

САЩ ще разкрият още нови документа по делото Джефри Епстийн

Публикуването на всички документи, свързани със сексуалния насилник беше задължително по закон, приет почти единодушно от Конгреса миналия месец и подписан от президента Доналд Тръмп

За вярност към Родината Путин закичи с орден Мария Захарова

За вярност към Родината Путин закичи с орден Мария Захарова

На церемонията по връчването на държавни награди в Кремъл говорителят на руското МВнР благодари на родителите си за това, че са я възпитали любов към Русия