Има избиратели, които се “люшкат” между една или друга от малките (бел.ред. - формации). Търсят нещо категорично ново и различно. И в последния момент или ще отидат да гласуват, или няма да отидат да гласуват”. Това коментира политологът доц. Татяна Буруджиевае в ефира на "Дарик".
По думите ѝ има две специфични неща за тези избори, едното е, че няма битка за първото място.
"Дори, когато сме имали еднопартийни правителства, пак е имало битка, до последния момент с надеждата, че може да се обърне резултата. Сега мачът е свирен", посочи тя.
Според Буруджиева битката не е за първото място, по-скоро за второто, а най-вече за четвъртото.
Тя изтъкна, че фокусът на кампанията сега е не как се свързваш с избирателя, а как да съсипеш другия. Когато имаш силни партии, тогава имаш и съвсем друга мотивация, подчерта политологът.
Втората специфична особеност, по нейните думи, е около чертата, която трябва да бъде преодоляна, за да се влезе в Народното събрание.
"Имате поне три, четири, пет субекта, които не са в "други", но никой не може да каже дали наистина те са 1% и нещо или са над 4%".
За Буруджиева съперничеството в момента е в това да си различният и да вървиш с бавни стъпки. По думите ѝ в момента се наблюдава огромно разнообразие от "крайни форми на пациенти" до "крайни форми на много ценностно говорене".
Още от България
МВнР: Отказите за издаване на визи за САЩ са намалели наполовина
„През последните месеци бяха положени значителни усилия в изпълнение на критериите за включване на България в Програмата за безвизово пътуване на САЩ."
Борислав Сарафов разпореди да се изискат незабавни действия във връзка със зачестилите случаи на насилие и хулиганство
В седемдневен срок магистратите, които наблюдават такива преписки и дела, трябва да изготвят доклади за хода на проверките и разследванията, които да представят на своите административни ръководители.
Директорът на "Галъп" Първан Симеонов напуска агенцията
"Решението е автономно мое"