24 Юли, 2026

Дания няма да участва в Давос заради напрежението около аспирациите на Тръмп към Гренландия

Снимка: EPA/BGNES

"Можем да потвърдим, че датското правителство няма да бъде представено в Давос."

Датските официални представители ще пропуснат тазгодишното издание на Световния икономически форум в Давос заради задълбочаващия се спор около Гренландия, съобщи агенция Блумбърг, цитирана от Ройтерс и БТА.

"Можем да потвърдим, че датското правителство няма да бъде представено в Давос тази седмица", заявиха организаторите на форума пред Блумбърг.

Сподели:
Киев: Обкръжението на Путин не е против край на войната, вижда пречката в него

Киев: Обкръжението на Путин не е против край на войната, вижда пречката в него

Като пример Подолук посочва натиска срещу Ротенбергови – хора, които дълго време са били сред най-близките до Путин и са осигурявали финансиране за редица негови лични проекти.

Рига осъди руски удар срещу почетното си консулство и убийството на цивилни в Украйна

Рига осъди руски удар срещу почетното си консулство и убийството на цивилни в Украйна

„Важно е нашите партньори да разберат напълно, че защитата на човешкия живот зависи и от тях. Противоракетните системи „Пейтриът“ са приоритет номер едно“, посочи Володимир Зеленски във връзка с смъртоноснтата руска атака

Още един известен MAGA блогър рязко смени позицията си и подкрепи Украйна: Сега разбирам 

Още един известен MAGA блогър рязко смени позицията си и подкрепи Украйна: Сега разбирам 

„Украйна се бори за самото си съществуване срещу един зъл диктатор. Сега осъзнавам колко важна е победата на Украйна над Русия. Надявам се, че Тръмп и народът на Съединените щати ще подкрепят Украйна“, написа Тим Пул в социалната мрежа X

Коментари (0)