28 Март, 2026

Три седмици след убийството на Димитър от Цалапица МВР и Прокуратурата мълчат задържан ли е основният заподозрян

Три седмици след убийството на Димитър от Цалапица МВР и Прокуратурата мълчат задържан ли е основният заподозрян

По думите на майката на Димитър има чадър, прикриват се доказаталества

Серия нови протести започват жителите на Цалапица след убийството на 24-годишния Димитър Малинов.

Трета седмица нито прокуратурата, нито полицията съобщават информация дали основният заподозрян за убийство Рангел Бизюрев, за когото има издадена заповед за европейски арест, е задържан. Жителите на селото готвят голям протест и в София.

Майката на убития Атанаска Бакалова съобщи в ефира на Нова ТВ, че Бизюрев е бил локализиран, но все още не е задържан. Тя коментира и временното отстраняване на началника на Районното управление в Стамболийски главен инспектор Ангел Керпиев.

"Не може да бъде временно отстранен. Защо се забави издирването на моя син, след като беше подадена информация, че лицето е търсел да бие сина ми. Защо никой не го взе под внимание? На този етап не мисля, че трябва да бъде временно отстранен", посочи тя. 

"Тук се прикрива нещо, има голям чадър. Защо на 26-ти, когато са заловени, разпитани, получени признания от единия близнак, те са пуснати няколко дни?", попита Бакалова. По думите ѝ е имало прикриване на доказателства. 

"С всеки един ден губя надежда, че Рангел Бизюрев ще бъде заловен", посочи още тя. 

"Протестите ще продължат", заяви кмета на Цалапица Ивайло Данаилов. 

По инициатива на новия началник на ОДМВР-Пловдив в четвъртък ще бъде организирана широка среща с населението в читалището на селото.

"Имам личното обещание от г-н Начев, че в рамките на месец ще има 24 часово полицейско присъствие, което е вече факт, до изясняване на случая", каза той.

Сподели:

Коментари (0)

Прокурорският син повел банда с маски и пушки срещу служител на ГДБОП

Прокурорският син повел банда с маски и пушки срещу служител на ГДБОП

В отговор служителят е произвел изстрели във въздуха със законно притежавано оръжие. Непосредствено след това маскираните лица преустановили действията си, качили се в автомобила и напуснали мястото

Янкулов  освободи от длъжност началника на затвора в София

Янкулов освободи от длъжност началника на затвора в София

Подаването на оставката идва, след като дисциплинарното производство срещу него бе прекратено, поради липса на достатъчно доказателства за извършено дисциплинарно нарушение

СГС не уважи искането за предсрочно условно освобождаване на Евелин Банев – Брендо

СГС не уважи искането за предсрочно условно освобождаване на Евелин Банев – Брендо

Той следи делото посредством онлайн връзка. Потвърди пред съдия Стоян Михов от СГС, че се отказа от участието на адвокат Силвия Найденова от производството.