Смятам, че точно от БСП нямат никакво морално право да дават оценка за работата в системата на МВР, защото точно в техния управленски период страната ни беше емблематично известна с Килърите, въоръжените грабежи, Наглите. Имаше 18 отвличания, заяви в "Тази събота" на бТВ заместник-председателят на ГЕРБ и бивш вътрешен министър Цветан Цветанов, който се включи от Бургас в разговора за скандалното освобождаване от затвора на "Наглите". В студиото беше и Иван Киров, синът на отвлечения бизнесмен, който благодари на Цветан Цветанов, "човекът, който стои зад залавянето на групата", по думите на Киров. "Искам сега да попитам г-н Цветанов, дали не се чувства осквернен и поруган от тази ситуация, защото той беше човекът, който стои зад залавянето на тези хора, за което искам да му благодаря."
"Всички колеги, които работиха по този случай за залавянето, са обидени", заяви Цветанов. Той припомни, че освободените от затвора са хората, които структурираха групата, но преди това са извършили доста престъпления, за да станат една йерархично изградена структура.
По отношение на законодателството, председателят на вътрешната комисия в парламента уточни, че няма промяна в законодателството относно предсрочното осовбождаване на лица, които изтърпяват съответните си наказания. Промяната е, че вече няма тази тричленна комисия, която да информира съда. Съдията взима по вътрешна убеденост дали те да бъдат освободени предсрочно. "Тук трябва да говорим за моралните качества на този, който взема такива решения", каза Цветанов.
Променено е, че препоръката се дава със становище от администрацията на затвора, психолога и социалния работник.
"Нека Корнелия Нинова да даде отчет за това, което са направили, когато са имали такава възможност. В управленеския мандат на БСП бяха уволнени професионалистите в МВР, които работиха по случая с Наглите. Изтичането на информация беше част от системата за сигурност", каза още Цветанов.
Още от България
След месеци от приемането ни в Шенген: ГКПП Рудозем-Ксанти продължава да е затворен
Това е в разрез с подписаната още през 1996 г. спогодба между България и Гърция, според която трябваше да бъдат отворени три нови гранични пункта – при Гоце Делчев, Златоград и Рудозем, заяви депутатът от "Да, България" Елисавета Белобрадова
Максималната скорост по магистралите става 130 км в час, решиха на първо четене в парламента
Комисията в парламента приe да бъде намалена максималната скорост по автомагистралите в страната от 140 км/ч на 130 км/ч, както е била преди 2007 г.
Илияна Йотова брани договора с „Боташ“ като орлица, гарантирал енергийната сигурност на цяла Югоизточна Европа
Тя отказа да коментира последните думи на лидера на ГЕРБ срещу президента Румен Радев. Посочи само, че г-н Борисов отдавна е известен с езика, който използва.