Властите в Румъния евакуират хората от гранично село след руска атака с дронове срещу южната част на украинската Одеска област. В резултат на нападението се е запалил турски кораб, натоварен с втечнен газ, предаде Униан.
Euronews уточнява, че става дума за село Плауру, разположено близо до границата с Украйна.
Турският кораб е бил поразен от руски дрон близо до пристанището на дунавския град Измаил.
Съществува значителен риск от експлозия, затова властите са решили временно да евакуират хората от потенциално опасната зона.
Главната дирекция по морски въпроси на турското правителство съобщава, че 16-членният екипаж на кораба е евакуиран.
„Плаващият под турски флаг танкер ORINDA, който превозва втечнен газ, с 16-членен турски екипаж на борда, е бил ударен при извършване на евакуационна маневра в пристанището на Измаил, Украйна, и се е запалил. Екипажът е успял безопасно да напусне кораба.“ - се казва в изявлението.
Превод: Faktor


Коментари (0)