6 Декември, 2025

Велизар Шаламанов: Мигрантският натиск е оръжие срещу ЕС, има 3 причини, заради които МВР не се справя

Велизар Шаламанов: Мигрантският натиск е оръжие срещу ЕС, има 3 причини, заради които МВР не се справя

Велизар Шаламанов

„Въпросът е до нашата национална сигурност. Това е тежка загуба. Ясно е, че автобусът и мигрантите се използва срещу нас. Влагаме стотици милиони в техника, но явно нямаме добра организация. В подобни случаи армията трябва да помага. Ако има истинска криза, тя е около газа и правителството да се погрижи да осигури гориво“. Това заяви бившият военен министър Велизар Шаламанов пред Нова нюз.

„Гласувани са допълнителни 20 млн. лв. за армията. Има три важни неща – трафикантска мрежа, правят се нарушения във всички области и тя е задължение на МВР и на прокуратурата. Нека разузнаването да каже защо имаме 2 пъти по-голям начин от миналата година. От 2014 г. мигрантският натиск от Сирия се използва за оръжие в ЕС. Имаме жандармерия, сухопътните сили не са толкова ефективни в подобни ситуации. Имаме проблем в армията, а същото се отнася и за полицията. При прегледа за стратегическия ресурс през 2019 г. трябваше да се помисли. В момента цялото внимание на нацията е концентрирано върху "Газпром", което не е обосновано. Мога да ви гарантирам, че зимата няма да е толкова страшна, защото имаме много по-големи проблеми и сме част от НАТО и ЕС. Загинаха двама полицаи", каза още Шаламанов по повод убитите полицаи от автобуса с мигранти.

Сподели:

Коментари (0)

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

Столичната дирекция на вътрешните работи предостави уточняваща информация за лицата.

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Той добави, че от месеци забелязва несъответствия в поведението на ръководството, но чашата е преляла след последното заседание, проведено вечерта преди масовите протести.

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

"Закриването на Комисията по досиетата е закъсняло, а едни 10 милиона просто си отлитат. Няма причина БСП да променя позицията си за Комисията „Сорос“, смята той