28 Март, 2026

ВМРО алармира за скандална поправка в Доклада на ЕК за РС Македония (Видео)

ВМРО алармира за скандална поправка в Доклада на ЕК за РС Македония (Видео)

За скандална поправка в Доклада за Македония, който трябва да се гласува след два дни. За това сигнализира заместник-председателят на ВМРО и евродепутат Ангел Джамбазки. Тя е направена от представители на социалистите и "зелените" в Европейския парламент. Поправката 77-А е насочена срещу българския национален интерес в РС Македония, за който единственият гарант е ВМРО, смята евродепутата.

Скандалната резолюция гласи следното: ,,Осъжда неотдавнашните провокативни изявления на български правителствени служители по исторически въпроси, засягащи Северна Македония, които противоречат на духа на Договора за добросъседски отношения с България. Призовава българските органи да се въздържат от подобни изявления, въпреки продължаващата предизборна кампания в България. Приветства зрелия и балансиран отговор на тази провокация от страна на правителствените служители в Северна Македония.''

Повече за позицията на евродепутата Ангел Джамбазки може да видите във видеото.

Сподели:

Коментари (0)

Заради лошото време отлагат официалния старт на мотосезона

Заради лошото време отлагат официалния старт на мотосезона

Началото на сезона трябваше да бъде даден днес в 10:00 часа с водосвет на площад "Княз Александър I Батенберг" и да продължи с мотошествие до резиденция "Бояна".

Времето се обръща: дъжд, гръмотевици и застудяване в края на март

Времето се обръща: дъжд, гръмотевици и застудяване в края на март

Времето в България рязко се променя – след кратко сутрешно затишие идват дъжд, гръмотевици и застудяване. Средиземноморски циклон носи нестабилност, валежи и понижение на температурите в цялата страна.

Гюров: Щаб в Министерския съвет ще следи цените на електроенергията и храните

Гюров: Щаб в Министерския съвет ще следи цените на електроенергията и храните

На този етап няма недостиг на определени продукти – горива или хранителни продукти, посочи