21 Юли, 2026

Володимир Зеленски: Няма да преговарям насаме с убиеца Путин

Володимир Зеленски: Няма да преговарям насаме с убиеца Путин
Володимир Зеленски

Преговорите с Русия са възможни при условие, че Украйна е силна, заяви в интервю за "Украинското радио" президентът на Украйна Володимир Зеленски.
Той също така даде да се разбере, че няма да проведе преговори с Москва насаме с Путин. По неговите думи това е възможно, но не и "само с убиец".

Според Зеленски, Путин иска в момента да се договаря на условия, при които Украйна да капитулира, но "това няма да стане" и няма да му бъде позволено:

"Преговорите с Русия са възможни при условие, че Украйна бъде силна. Ако разговаряме с Путин при сегашните условия, когато не сме укрепени, това е губеща позиция за Украйна. Това не е справедлив мир. Несъмнено в слаба позиция няма смисъл да участваме в такива преговори."

Освен това Зеленски коментира изказванията на съветниците на Доналд Тръмп за необходимостта от замразяване на войната:
"Ще приема сериозно само преговори с Тръмп. Не с неговите съветници. Това е ниво на президенти."

Напомняме:

Наскоро президентът на Украйна, Володимир Зеленски, заяви, че при администрацията на Доналд Тръмп войната в Украйна би приключила по-бързо:
"Несъмнено, с политиката на този екип, който в момента води Белия дом, войната ще приключи по-бързо. Това е техният подход, тяхното обещание към обществото, и за тях това също е много важно."

Самият Тръмп е заявявал, че войната в Украйна "трябва да бъде прекратена" възможно най-скоро. По думите на републиканеца, неговата администрация ще се фокусира върху руско-украинската война и намирането на начини за нейното бързо приключване.

Превод: faktor.bg

Сподели:
Руски военни блогъри изобличават Кремъл в лъжи за окупирания Крим

Руски военни блогъри изобличават Кремъл в лъжи за окупирания Крим

Кампанията от украински удари предизвиква продължителни реакции от страна на Путин и други представители на Кремъл, а руските ултранационалисти оспорват официалната измислена версия за успеха на руските усилия за отбрана срещу украинските удари

Неочаквано - директорът на ФБР планира да посети Русия през октомври

Неочаквано - директорът на ФБР планира да посети Русия през октомври

Плановете за визитата идват на фона на продължаващото противопоставяне между Вашингтон и Москва заради войната в Украйна, докато американски законодатели настояват за налагането на нови, по-строги санкции срещу Русия

Тревога в Токио след бойни стрелби на Китай и Русия край Япония

Тревога в Токио след бойни стрелби на Китай и Русия край Япония

Последното учение с бойна стрелба на двете страни подтикна Токио да мобилизира сили по въздух и море за наблюдение и контрол на ситуацията, като според Кихара властите ще продължат да наблюдават със загриженост действията на китайските и руските съдове

Коментари (0)