Темата на срещата са актуални геополитически и регионални проблеми, твърди сръбският президент
Сръбският президент Александър Вучич се срещна в Белград с унгарския премиер Виктор Орбан и външния министър на страната Петер Сиярто, предаде РТС. Темата на срещата са актуални геополитически и регионални проблеми, както и засилване на сътрудничеството между двете страни с цел намиране на решения на възникващите предизвикателства.
„Винаги е чест и удоволствие да бъдем домакини на нашите унгарски приятели Виктор Орбан и Петер Сиярто в Белград. Със Синиша Мали обсъждаме текущи геополитически и регионални въпроси, както и укрепване на сътрудничеството между нашите две страни, за да намерим решения за нови възникващи предизвикателства", подчерта президентът Вучич в Instagram.
Фокусът ни е върху реализацията на инфраструктурни проекти и енергийната сигурност, отчитайки стратегическото значение на нашите страни като ключови енергийни коридори в региона. „Продължаваме да работим и да градим върху основите на все по-силни връзки, които в същото време са пример за това как стабилността и просперитета могат да се изграждат чрез искрено приятелство и стратегическо партньорство. Добре дошли, скъпи Виктор и Петър. Сърбия е също ваш дом също", изтъкна Вучич
Още от Свят
Съдът задължи администрацията на Тръмп да публикува нередактирани документи от досието "Епстийн"
На Министерството на правосъдието е наредено също да разкрие имената на подателите и получателите на определени имейли, както и предполагаемите съучастници на Епстийн, посочени в предварителното обвинение
ЕС: Ако Тръмп въведе нови мита, следва решителен отговор
"ЕС ще реагира бързо и решително, за да защити правата си и регулаторната си автономия“
Бенямин Нетаняху: Израел остава в Южен Ливан, докато "Хизбула" не се разоръжи
„Най-важното е, преди всичко, Израел да остане в зоната за сигурност в Южен Ливан"