Сръбският президент Александър Вучич изрази възхищение от поведението от руския президент Владимир Путин след срещата си с него в Пекин.
Вучич, заедно с Путин участва във форума "Един пояс, един път", който се провежда в Пекин. Там е и унгарският премиер Виктор Орбан, който проведе лична срещу с руския президент. "Видях Путин, той гърми от самочувствие", каза Вучич след подписването на споразумението за свободна търговия. Това негово изявление веднага бе разпространено от всички водещи медии в Сърбия.
По този повод известният сръбски психолог Жарко Корач изрази своята тревога за европейското бъдеще на страната.
"Напълно възможно е днес след срещата на Вучич с руския и китайския президент в Пекин това да е и последния пирон в ковчега за европейския път на Сърбия. Така или иначе през последните две години Сърбия не е отворила нито една нова глава в преговорите за членст-во в ЕС. Нещо повече - тя не е затворила нито една преговорна глава. Вече никой не говори за членство в ЕС, а напротив - в европейския парламент се говори за санкции срещу Сърбия поради последните събития в Косово." - каза още Корач.
Той посочи, че "докато в Тирана се провежда срещата от "Берлинския процес", където всички държави от региона се готвят за интеграция в ЕС, сръбският президент се занимава с настроението и психологическото състояние на руския президент Владимир Путин".
"Разбрахме, че той гърми от самочувствие. Идеално. Тази нощ цяла Сърбия ще спи спокойно. Всичко е както трябва. А опасността от изолация на Сърбия? Кой се интересува от това след като Путин е в добро настроение." - каза още известният сръбски учен. /БГНЕС
Още от Свят
Румъния избира президент
Кандидатите за президентския пост са 13
Британският министър Пат Макфадън: Русия е агресивна и безразсъдна в киберпространството
Кремъл е дал на „неофициални хактивисти“ картбланш за безнаказаност
Конференцията по климата: ООН одобри 300 млрд. долара за бедните страни
Споразумението от Баку увеличава сумата, която развитите страни трябва да предоставят - сега тя е не по-малко от 300 милиарда долара годишно до 2035 г.