24 Ноември, 2024

Вучич превъзнася Путин: Той гърми от самочувствие

Вучич превъзнася Путин: Той гърми от самочувствие

Александър Вучич

Опасения, че Вучич слага край на европейския път на страната

Сръбският президент Александър Вучич изрази възхищение от поведението от руския президент Владимир Путин след срещата си с него в Пекин.

Вучич, заедно с Путин участва във форума "Един пояс, един път", който се провежда в Пекин. Там е и унгарският премиер Виктор Орбан, който проведе лична срещу с руския президент. "Видях Путин, той гърми от самочувствие", каза Вучич след подписването на споразумението за свободна търговия. Това негово изявление веднага бе разпространено от всички водещи медии в Сърбия.

По този повод известният сръбски психолог Жарко Корач изрази своята тревога за европейското бъдеще на страната.

"Напълно възможно е днес след срещата на Вучич с руския и китайския президент в Пекин това да е и последния пирон в ковчега за европейския път на Сърбия. Така или иначе през последните две години Сърбия не е отворила нито една нова глава в преговорите за членст-во в ЕС. Нещо повече - тя не е затворила нито една преговорна глава. Вече никой не говори за членство в ЕС, а напротив - в европейския парламент се говори за санкции срещу Сърбия поради последните събития в Косово." - каза още Корач.

Той посочи, че "докато в Тирана се провежда срещата от "Берлинския процес", където всички държави от региона се готвят за интеграция в ЕС, сръбският президент се занимава с настроението и психологическото състояние на руския президент Владимир Путин".

"Разбрахме, че той гърми от самочувствие. Идеално. Тази нощ цяла Сърбия ще спи спокойно. Всичко е както трябва. А опасността от изолация на Сърбия? Кой се интересува от това след като Путин е в добро настроение." - каза още известният сръбски учен. /БГНЕС

Сподели:

Румъния избира президент

Кандидатите за президентския пост са 13

Британският министър Пат Макфадън: Русия е агресивна и безразсъдна в киберпространството

Кремъл е дал на „неофициални хактивисти“ картбланш за безнаказаност

Конференцията по климата: ООН одобри 300 млрд. долара за бедните страни

Споразумението от Баку увеличава сумата, която развитите страни трябва да предоставят - сега тя е не по-малко от 300 милиарда долара годишно до 2035 г.