18 Юли, 2026

Зеленски: Русия може да засили натиска на фронта през идните дни с оглед на дипломатическата ситуация

Володимир Зеленски, снимка: архив

"Украйна се нуждае от силни позиции и наистина осезаемо противодействие срещу врага."

Руснаците може скоро да опитат да засилят натиска и ударите срещу украинските позиции, изхождайки от дипломатическата ситуация около Украйна, заяви президентът Володимир Зеленски, цитиран от Укринформ и БТА.

"Въз основа на политико-дипломатическата ситуация около Украйна и като знаем подлостта на Русия, предвиждаме, че руската армия в най-близките дни може да се опита да засили натиска и ударите срещу украинските позиции с цел създаване на по-изгодни политически обстоятелства за разговори със световни фигури. Установяваме придвижване и подготовка на руските войски." - констатира Зеленски.

Украинският президент подчерта, че Украйна ще противодейства - ако е необходимо, дори асиметрично.

"Помолих главнокомандващия въоръжените сили да разговаря с бойните командири. Украйна се нуждае от силни позиции и наистина осезаемо противодействие срещу врага." - подчерта Зеленски.

Сподели:
Американски адмирал: Украйна няма да загуби войната

Американски адмирал: Украйна няма да загуби войната

По думите му все повече военноморски сили по света внимателно следят действията на Украйна и започват да променят собствените си концепции за развитие на флотовете си,

Държавният департамент на САЩ осъди остро брутално изявление на сръбски министър

Държавният департамент на САЩ осъди остро брутално изявление на сръбски министър

Европейският комисар по разширяването Марта Кос определи изявлението като „ужасяващо“ и изрази мнение, че след подобни прояви оставането на Паунович на министерския пост е немислимо

El País: Украйна не е забравила Крим и ще се опита с всички средства да си го върне

El País: Украйна не е забравила Крим и ще се опита с всички средства да си го върне

Според публикацията връщането на полуострова 12 години след анексирането му вече не изглежда толкова недостижима цел за Киев

Коментари (0)