4 Април, 2026

Знае ли Тръмп, че победата на Израел ще значи и победа на Украйна в Четвъртата световна война

Знае ли Тръмп, че победата на Израел ще значи и победа на Украйна в Четвъртата световна война

Авторът, Снимка: архив на Faktor.bg

За путиновия бункер безусловното поражение на Иран ще бъде огромен политически, психологически и морален удар

Андрей Пионтковски, Каспаров.ru

Кой е този Тръмп за нас, украинците? 

Разбира се, той е завършен подлец и негодник. Какви съмнения може да има за това? Все път когато тази тъпа американска свиня отваря мръсната си паст, за да се изкаже за нашата Отечествена война, той обижда английския език с 

кучешката си преданост към военния престъпник Пу 

и неутолимата си омраза към Украйна и нейното ръководство. 

Не си позволяваме да изразяване ответните си чувства към този субект на официално публично ниво, за да не затрудняваме филигранната работа на нашите изключителни приятели в непосредственото обкръжение на пациента от Белия дом.

Като използват в максимална степен известните му пороци – необузданата му алчност и безпределния му нарцисизъм, те ефективно потушават антиукраинските му комплекси. 

Като например блестящата операция "Daddy" (Татенце) на генералния секретар на НАТО Марк Рюте (разбира се, проведена в координация с държавния секретар на САЩ Марко Рубио), която осуети убийственото решение на Тръмп да спре да предоставя на Украйна както разузнавателна информация, така и съвременни оръжия. Отново ги предоставя, но вече не е безплатно – за оръжията му плащат европейците. И го правят охотно и с голям ентусиазъм. Защото като се огледаха наоколо, видяха, че в 

новия прекрасен тръмпистки свят 

нямат никакъв уютен член 5-и на НАТО и никаква европейска армия – пропиляха 50 години в празни разговори за създаването ѝ.  А единствената им надеждна защита от изпадналата в последните си имперски конвулсии рашистка орда – това са  Збройні Сили України (Въоръжените сили на Украйна).

И, накрая: още един изтъкнат "треньор" на елементарния американски лидер – премиерът на Израел, неотразимият съблазнител Биби Нетаняху. Седем (!) пъти поред той посети 47-ия Президент на САЩ в Белия дом. И изобщо не мислеше за Украйна при тези визити, докато решаваше изключително важни за Израел военно-политически въпроси с исторически мащаби.

Но само колко удивително:  така закономерно се преплетоха в повратния момент на четвъртата световна война съдбите на 

двата народа, героично сражаващи се  с абсолютното зло 

евреите и украинците – че като абонира Тръмп за сценария на абсолютната Победа на Израел над Иран, Нетаняху автоматично го абонира и за абсолютната Победа на Украйна над Русия.

Ето какво каза той дословно във връзка с плана за сваляне на режима на аятоласите – в публичното си телевизионно обръщение към града и света от 19 март, на английски език:

"We create the conditions but you know we have to exploit those conditions at a certain point.

It’s often said that you can’t win revolution from the air It’s true. You can’t do it only from the air. You can do many things from the air and we are doing them. But there should be ground components as well. There are many POSSIBILITIES FOR THESE GROUND COMPONENTS AND I TAKE THE LIBERTY OF NOT SHARING WITH YOU ALL THESE POSSIBILITIES"

"Ние създаване условията, но знаете, че в някакъв момент ще трябва да се възползваме от тези условия. 

Често казват, че не може да направите успешна революция от въздуха. Вярно е. Не може да я направите само от въздуха. Много неща може да се направят от въздуха и ние ги правим. Но трябва да има и наземни компоненти. Има много ВЪЗМОЖНОСТИ за тези наземни компоненти, ще си позволя да не споделям с вас всички тези възможности."

Като безотговорен коментатор, аз съм по-свободен от премиера на Израел при обсъждането на вероятните компоненти, които би включвала наземна операция в 

заключителната фаза от ликвидирането на иранския режим

И така, още преди 28 януари дебютирах в ролята на спийч райтър на президента на Азербайджан, като му предложих чернова на обръщение към нацията, което може да стане реалност в близко бъдеще:

"Братя и Сестри! Скъпи азербайджанци и азербайджанки! Обръщам се към Вас, Приятели Мои!

Получаваме тревожни съобщения от Иран в тези минути. Има реална възможност в съседната страна да се възцари атмосфера на хаос и нестабилност. В тази ситуация наша първа грижа става сигурността на милионите наши съотечественици, живеещи на територията на Южен Азербайджан (регионите в северозападен Иран, населени с етнически азербайджанци – б. р.). Току-що издадох заповед: ограничен контингент от азербайджанските въоръжени сили да поеме пълната отговорност за поддържането на законността и реда на тази близка до нас територия. Координирах решението си със своя приятел Президента на Турция Реджеп Ердоган."

Предполагам, че с всеки нов ракетен удар по Азербайджан и Турция от някакви все още по чудо оцелели ирански фанатици, моята скромна чернова все повече ще придобива очертанията на реален държавен документ.

Във всеки случай, Израел от първия ден на своето съществуване, обкръжен от врагове, жадуващи за избият  всички негови граждани, е с ясна позиция. Няма да пропусне историческия си шанс 

да ликвидира веднъж завинаги мозъка на този октопод

който го задушава от всички страни със своите прокси режими.

Да, Тръмп може да се уплаши и да отпраши във всеки един момент. Израел успя ефективно да използва огромната военна мощ на САЩ във въздушната фаза на операцията. Сам ще му е по-трудно да доведе смяната на режима до логичния ѝ финал. Но ще се справи. Прочетете още веднъж изявлението на израелския премиер. Той знае за какво говори.

За путиновия бункер безусловното поражение на Иран ще бъде огромен политически, психологически и морален удар. Той просто ще започне да се разпада. Ще видим много невероятни човешки истории.

Слава на Украйна, Слава на Израел – Държавите победителки в четвъртата световна война!

Превод: Faktor

Сподели:

Коментари (0)

Прогноза: Служебно безвластие и спирала от избори

Прогноза: Служебно безвластие и спирала от избори

След вота на 19 април партиите трябва да направят правителство, а досегашните им отношения са пълни с червени линии, които няма как да прекрачат,  защото разделената на две крила българска олигархия от години воюва помежду си, създавайки нови и нови политически проекти, и този конфликт вече е битка на живот и смърт между непримирими врагове

Възможно ли е използване на тактическо ядрено оръжие от  САЩ, за да принудят Иран да се предаде?

Възможно ли е използване на тактическо ядрено оръжие от  САЩ, за да принудят Иран да се предаде?

Изтекла информация от Белия дом сочи, че Тръмп проучва варианти за нанасяне на решаващ удар, с който да сложи край на войната, но какво имат предвид американските представители под „решаващ удар“?

Четирите конника на Апокалипсиса

Четирите конника на Апокалипсиса

Светът ни е заложник на двама ирационални играчи - те са гpoзно непредсказуми, те по своему са нeвмeняeмu, пaтoлoгuчнo oткаченu и oтвpaтuтелнo лишени от емпатия